Robert Mrozek zwycięzcą X Triathlonu Garwolińskiego. Łukasz Biernacki na podium

Opublikowano: 05 lipiec 2023, 13:06 Kategoria Sport
triathloncsik

100 zawodników wystartowało w jubileuszowym X Triathlonie Garwolińskim, który odbył się w sobotę w Parku Wodnym Mamut. Zawody wygrał Rober Mrozek z Lublina. Najlepszymi zawodnikami w klasyfikacji mieszkańców powiatu garwolińskiego po raz kolejny byli Łukasz Biernacki i Agnieszka Flont.

750 metrów do przepłynięcia, 20 km na rowerze i 5 km biegu. To zadanie, z którym zmierzyli się uczestnicy Triathlonu Garwolińskiego. 1 lipca czerwca o godzinie 10:00 w Parku Wodnym Mamut wystartowała już dziesiąta edycja tego wydarzenia. Na starcie zawodów stawiło się dokładnie 100 zawodników - głównie z Mazowsza i Lubelszczyzny.

Po przepłynięciu 750 metrów, triathloniści wsiedli na rowery i pokonali 20-kilometrową trasę prowadzącą do Huty Garwolińskiej. Na koniec przebiegli 5 km drogami serwisowymi przy obwodnicy Garwolina.

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Rober Mrozek z Lublina, który na mecie pojawił się po 1 godzinie 1 minucie i 48 sekundach. Drugi był mieszkaniec Polanicy Zdrój – Bartłomiej Iwański, który zawody ukończył z czasem 1:02:21. Trzecie miejsce na podium zajął zwycięzca klasyfikacji mieszkańców powiatu garwolińskiego Łukasz Biernacki, który tegoroczny Triathlon Garwoliński ukończył z czasem 1:04:17.

Najlepsza wśród kobiet była lublinianka Eliza Pitura z czasem 1:16:06. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Flont z Garwolina. Agnieszka zwyciężyła tym samym w klasyfikacji powiatowej kobiet. Na pokonanie całego dystansu potrzebowała 1 godziny 23 minut i 14 sekund. Trzecie miejsce w klasyfikacji OPEN kobiet wywalczyła Joanna Wasilewska z Warszawy (czas 1:25:40).

W zawodach wzięło udział 19 reprezentantów powiatu garwolińskiego. Drugie miejsce w klasyfikacji powiatowej mężczyzn zajął Tomasz Suchodolski (1:10:53), a trzecie – Mariusz Leszek (1:14:13). Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Beata Czajka (1:29:23).

Wszyscy, którzy ukończyli zawody na mecie otrzymali pamiątkowe medale wykonane w pracowni ceramiki Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zwycięzcy otrzymali statuetki, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Lechpol właściciela marki Kruger&Matz. Dekoracji zwycięzców dokonali wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk – patron honorowy wydarzenia, sekretarz Miasta Garwolin Cezary Tudek – w imieniu burmistrz Marzeny Świeczak, także patrona honorowego zawodów, Jarosław Kargol – dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które jest organizatorem Triathlonu Garwolińskiego oraz przedstawiciele współorganizatorów: Michał Kopik – prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl i Krystian Jończyk – prezes Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego Horyzont. Partnerem wydarzenia jest Park Wodny Mamut.