Rewelacyjny start lekkoatletów Wilgi w Białymstoku!

Opublikowano: 09 czerwiec 2022, 08:12 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Pięć medali, w tym dwa złote, zdobyli lekkoatleci Wilgi w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS juniorów i juniorów młodszych, organizatorem których był znany lekkoatletyczny klub Podlasie Białystok.

Gwiazdą pierwszej wielkości okazał się dotychczas pechowo startujący w imprezach najwyższej rangi, Wiktor Sikora, który  dyskiem 1.5 kg rzucił na odległość 51.59m, czym o ponad 3 metry poprawił rekord życiowy i zupełnie niespodziewanie zdobył złoty medal.

Rezultat ten daje mu obecnie  czwarte miejsce w krajowym rankingu PZLA Wiktor jechał na zawody z piątym rezultatem i nie zaliczał się do grona faworytów, dlatego to zwycięstwo tak bardzo cieszy zarówno trenera jak i rodziców, którzy bardzo przeżywają starty swojego syna.

Drugie złoto dla barw Wilgi „wyskakał” Szymon Głaszczka który zwyciężył w skoku w dal z wynikiem 6.86m i tym samym potwierdził że jest najlepszym skoczkiem w kategorii U-18 w Polsce. Sam zawodnik nie był zbyt zadowolony     ze swojego startu, ale przeszkadzał mu wiatr wiejący w twarz.

Wieloboista, Marcel Paciorek kat. U-20, zdobył w mistrzostwach dwa medale. Najpierw zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż – 165 cm, a następnie po bezbłędnym technicznie skoku w dal na odległość 6.73m, sklasyfikowany został na drugim miejscu. Marcel poprawił dotychczasowy rekord życiowy aż o  30 cm.

Kolejną miłą niespodziankę sprawiła 16-letnia Aleksandra Borkowska w biegu na 3000m. Po bardzo dobrym  biegu, który zaczęła z szóstej pozycji, rozpoczęła udany pościg i zameldowała się na mecie na trzeciej, medalowej pozycji. Czas Oli – 11.00.72s to rekord życiowy poprawiony aż o 20 sekund oraz norma na III klasę sportową. Ponadto awansowała na 13. pozycję w rankingu PZLA i może być już pewna awansu na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Bielsku Białej.

W klasyfikacji medalowej, Wilga  została sklasyfikowana na 10. pozycji w kraju, na 90 startujących klubów. Trener, Stanisław Buszta, pragnie za naszym pośrednictwem podziękować Powiatowemu Zrzeszeniu LZS w Garwolinie za pomoc przy wyjeździe na Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce.