10 medali Delfina na mistrzostwach województwa

Opublikowano: 24 kwiecień 2022, 19:15 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolin

W Raszynie odbyły się Otwarte Wiosenne Mistrzostwa Okręgu Warszawsko–Mazowieckiego, na które UKS Delfin Garwolin wydelegował 14–osobową reprezentację. Podopieczni trenera Wojciecha Mianowskiego zdobyli łącznie 10 medali.

W sobotę złotym medalistą w rywalizacji na 50m stylem grzbietowym został Hubert Śliński. Aż trzykrotnie na II miejscu została sklasyfikowana Jagoda Jonak, która płynęła wszystkie trzy dystanse stylem klasycznym (50, 100 i 200m).

Dwa medale wywalczył w Raszynie Miłosz Kaczorowski, który za 200 m stylem dowolnym odebrał srebrny medal, a za 100 m dowolnym – brązowy. Srebrne medale do Garwolina przywiozły jeszcze: Małgorzata Kot (50m grzbiet), Julia Karczmarczyk (200m grzbiet) i Alicja Więckowska (400m dowolny).

Medal brązowy za rywalizację na 100m stylem motylkowym otrzymała Natalia Burno. Na szczególną uwagę zasługuje wynik uzyskany przez Julię na 50m stylem grzbietowym (33:70 ) oraz Jagodę na 100m klasykiem (1:21:34), gdyż obydwa te rezultaty to rekordy naszego powiatu w kategorii seniorek.