Z sukcesami na pięciu frontach

Opublikowano: 30 wrzesień 2021, 11:12 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka

W Warszawie, Karpaczu i Berlinie sukcesy w ostatnich dniach odnosili lekkoatleci Wilgi Garwolin.

Warszawa ? Ponad 10 tysięcy uczestników wzięło udział w 43 Maratonie Warszawskim oraz innych biegach towarzyszących. Duży sukces odniosła startująca w półmaratonie -21 km i 97.5 metra, najlepsza biegaczka ?Wilgi? Garwolin ? Emilia Mazek. Podopieczna trenera Stanisława Buszty, startując po kontuzji stopy, zajęła w tym biegu 4 miejsce w kategorii kobiet, a wystartowało1257 biegaczek. Czas naszej lekkoatletki ? 1.23.48s  dał jej II miejsce w kategorii U-20. Warto dodać, że Emilka była druga wśród Polek, a czas który uzyskała, to norma na pierwszą klasę sportową.

Karpacz. Polski Związek Lekkiej Atletyki, powołał na Mistrzostwa Polski Młodziczek, zwanych też Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, sprinterkę Wilgi Garwolin, Alicję Świesiulską. Mistrzostwa odbyły się na nowym, przepięknie położonym, z widokiem na Śnieżkę, stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Karpaczu. Wśród 36 startujących zawodniczek Alicja zajęła 27 miejsce, a dobry wynik 12.94 s, daje jej potwierdzenie IIII klasy sportowej. ?Biegi krótkie cieszą się w Polsce dużą popularnością, gdyż na każdej imprezie bieg na 100m ma zawsze najliczniejszą obsadę. Stąd też należą się Ali słowa pochwały? ? opiniuje trener Stanisław Buszta.

Warszawa. Na stadionie Technikum Łączności, klub sportowy ?Syrena?, przy współudziale Warszawsko-Mazowieckiego Związku Lekkiej Atletyki, był organizatorem  II Otwartych Mistrzostw Mazowsza w Lekkiej Atletyce ? U-12 i U14, a więc dla dzieci urodzonych w 2008 roku i młodszych. ?Wilgę? Garwolin z sukcesami reprezentowali: Małgorzata Dębecka i Agata Świesiulska ? obie U-14 oraz Konrad Sowa ? U-12. Małgorzata zwyciężyła w pchnięciu kulą o wadze 2 kg z dobrym wynikiem 9.58 cm, co jest rekordem powiatu, a następnie zajęła II miejsce w rzucie lotką oszczepniczą ? 16.40m. Rekord życiowy ustanowiła, w licznie obsadzonej konkurencji w skoku w dal, Agata Świesiulska ? która w pierwszej próbie ? 4.51m, zapewniła sobie brązowy medal. Najmłodszy w naszej ekipie, Konrad Sowa spisał się rewelacyjnie, gdyż zwyciężył w biegu na 60m ? 9.46s ? oraz w skoku w dal 3.64m, został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Medale i dyplomy zwycięzcom poszczególnych konkurencji wręczał, w asyście trenera złotego medalisty, olimpijczyk z Montrealu 1976 w sztafecie 4x400m, Jerzy Pietrzyk, srebrny medalista w sztafecie 4x400m.

Warszawa ? W Mityngu Zakończenia Sezonu wzięło udział 13 zawodników ?Wilgi?, którzy mocno zaakcentowali swój udział w imprezie, bowiem zdobyli  6 pierwszych, 4 drugie miejsca oraz ustanowili kilka wartościowych rekordów życiowych.

Najlepiej spisali się: Maja Przybysz ? I miejsce w pchnięciu kulą 10.51m? i I miejsce w rzucie oszczepem ? 3130m, Ewelina Kucharska ? I m w biegu na 100m ppł ? 15.82 i II miejsce w pchnięciu kulą 9.60m, Olga Świesiulska ? 100m ? 13.53s ? IV miejsce oraz bieg na 200m ? 26.98m ? II miejsce. Adam Skoczylas  - I miejsce w pchnięciu kulą 12.92 i II m w rzucie dyskiem 37.05m, Wiktor Sikora - rzut dyskiem ? 43.41m i  I m i pchnięcie kulą 11.72  II miejsce.

Berlin. Kolejny Międzynarodowy Maraton Berliński zgromadził na starcie ponad 25 tysięcy startujących.  Nie zabrakło w nim przedstawiciela Wilgi Garwolin, rekordzisty powiatu na tym dystansie, Marcina Soszki, który na co dzień przebywa i trenuje w Wielkiej Brytanii. 35 letni Marcin doskonale przygotował się do tego startu i zajął w nim 41 miejsce, a  drugie wśród reprezentantów Polski. Czas naszego biegacza ? 2 godziny 26 minut i 41 sekund to oczywiście nowy rekord powiatu, o ponad 3 minuty lepszy od poprzedniego przy imponującej średnie 3 minuty i 28 sekund na kilometr.  W tydzień po Berlinie pochodzącego z Pilawy Marcina, czeka  Maraton w Londynie.