Remis Wilgi z Oskarem. Hutnik pogodzony ze spadkiem [wideo]

Opublikowano: 03 czerwiec 2021, 20:02 Kategoria Sport
wilga garwolinmszczonowianka mszczonówhutnik huta czechyoskar przysucha

Zbliża się koniec sezonu w IV lidze. W przedostatniej kolejce Wilga Garwolin zremisowała z wyżej notowanym Oskarem Przysucha 2:2. Kolejnej porażki doznali zawodnicy Hutnika, którzy mimo prowadzenia do 60. minuty, ulegli 1:5 Mszczonowiance Mszczonów.

Po blamażu z Mazovią (0:14) Hutnik w Mszczonowie prezentował się wczoraj zaskakująco dobrze. W 20. minucie Sebastian Grzegorczyk długo zastanawiał się jak rozegrać rzut rożny, by ostatecznie posłać piłkę ?za kołnierz? bramkarza gospodarzy. Wynik 0:1 widniał na tablicy aż do 60. minuty. Wtedy jednak, w zaledwie dwie minuty, Hutnik stracił dwie bramki.10 minut później było już 1:3. Na siedem minut przed końcem gospodarze podwyższyli na 4:1. Na domiar złego w 87. minucie boisko musiał opuścić bramkarz gości Piotr Kardyka. Wobec braku rezerwowego goalkeepera, między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola, który chwilę później skapitulował przy bramce na 1:5.

Faworytem w dzisiejszym meczu Wilgi z Oskarem byli goście, którzy w Przysusze wygrali 5:1. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy ku pamięci Jakuba Wachnickiego, byłego piłkarza Wilgi Garwolin.

Pierwsza połowa była wyrównana. W 28. minucie okazję na gola miał Bartłomiej Sitarek, którego strzał obronił Paweł Wieczorek. Gości w dwóch akcjach świetnie powstrzymał jego vis a vis Dawid Wasążnik. Po zmianie stron, ku uciesze kibiców, GKS objął prowadzenie. Obrona przyjezdnych dała się zaskoczyć wrzutem z autu Sebastiana Papiernika. Piłka trafiła do Piotra Grobera, który przerzucił piłkę nad obrońcą i mocnym strzałem posłał futbolówkę do siatki.

Korzystny wynik utrzymał się zaledwie przez dwie minuty. Przemysław Nogaj przedarł się prawym skrzydłem i precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. 15 minut później tylko ofiarna interwencja Kamila Piotrowskiego zapobiegła bramce na 1:2. W 80. minucie Wilga ruszyła z kontrą. Rezerwowy Jakub Wągrodzki zagrał do Tomasza Paszkowskiego, a ten w trudnej sytuacji zdecydował się na strzał zza pola karnego i było 2:1. W końcówce goście zagrażali miejscowym po rzutach wolnych z okolicy ?16?. Po jednym z nich piłka trafiła w słupek, a przytomną dobitką popisał się Michał Bojek.