X edycja Mityngu zakończona zwycięstwem Delfina

Opublikowano: 08 czerwiec 2023, 12:46 Kategoria Sport
delfin garwolinpływanie

W Mińsku Mazowieckim odbył się Finał X Mityngu Pływackiego, w którym oprócz gospodarzy i pływaków z Garwolina rywalizowali zawodnicy z Ostrowi Mazowieckiej i Sokołowa Podlaskiego. Reprezentanci Delfina wygrali klasyfikację medalową podczas finałowej rundy.

Nasi do Garwolina przywieźli 44 medale, w tym po 16 złotych i srebrnych oraz 12 brązowych. Podwójne złote medale zdobyli: Jagoda Jonak (50 motyl i 100 zmienny) i Kaja Szczypek (50 motyl i grzbiet) oraz Filip Poszytek (50 motyl i 100 zmienny), Hubert Szaniawski (50 grzbiet i dowolny) i Miłosz Kaczorowski (50 motyl i 100 dowolny).

Po jednym złotym medalu zdobyli: Piotr Więckowski (100 grzbiet), Gabriela Michalec (100 dowolny), Alicja Szopa (50 klasyk), Bartłomiej Turek (50 klasyk) i Wojciech Kaczmarek (25 klasyk).

Dwukrotnie srebrne medale odbierali: Małgorzata Kot (100 klasyk i grzbiet) oraz Jakub Witak (100 grzbiet i dowolny). Po jednym srebrnym medalu zdobyli: Julia Karczmarczyk (100 zmienny), Bartłomiej Turek (100 zmienny), Amelia Baran (50 grzbiet), Jakub Frelek (50 grzbiet), Jan Dziubak (25 grzbiet), Piotr Więckowski (100 klasyk), Alicja Zalewska (25 klasyk), Natalia Burno (50 motyl), Szymon Michalec (50 motyl), Hubert Śliński (50 motyl) i Zuzanna Gniadek (25 motyl).

Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawali: Natalia Ślińska (100 zmienny), Hubert Śliński (100 zmienny), Natalia Witak (100 grzbiet), Oliwia Mućko (50 grzbiet), Julia Karczmarczyk (100 dowolny), Szymon Michalec (50 dowolny), Alicja Zalewska (25 dowolny), Zuzanna Gniadek (25 klasyk), Gabriela Michalec (50 motyl) i Jan Pałyska (50 motyl).

Tradycyjnie ostatnią konkurencją zawodów były sztafety 6 x 50m dowolny. Dziewczęta z Garwolina w składzie: Lena Sprzęczka, Alicja Zalewska, Maja Michalec, Amelia Baran, Gabriela Michalec i Jagoda Jonak zdobyły zajęły I miejsce. Chłopcy natomiast musieli tym razem uznać wyższość gospodarzy zajmując II miejsce w składzie: Jan Dziubak, Wojciech Kaczmarek, Szymon Michalec, Hubert Szaniawski, Miłosz Kaczorowski i Piotr Więckowski.

Po zakończeniu zawodów przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji X edycji Mityngu, którą bezkonkurencyjnie wygrał UKS Delfin Garwolin, przywożąc na Garwolankę okazały puchar. Tradycyjnie zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy całej edycji Mityngu w swoich kategoriach wiekowych. Ten zaszczyt oraz pamiątkowy puchar odebrali: Wojciech Kaczmarek (trener  - Waldemar Makowski), Gabriela Michalec (trener – Łukasz Zawadzki) oraz Hubert Szaniawski i Miłosz Kaczorowski (obydwaj podopieczni trenera Wojciecha Mianowskiego ).

- W ten sposób zakończyliśmy jubileuszową X edycję Mityngu, na przestrzeni lat widać jaki zrobiliśmy progres, pragnę zauważyć, ze to nasze 3 zwycięstwo z rzędu w klasyfikacji drużynowej – komentuje Wojciech Mianowski.