reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

    reklama

    Sport

    reklama

    Opublikowano: 12 luty 2022, 10:28
    ktgciążaszpitalgarwolinzdalne ktg mazowsze
    Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

    300 kobiet w ciąży skorzysta z bezpłatnego zdalnego KTG. Nowatorski na Mazowszu projekt współfinansują niemal wszystkie samorządy naszego powiatu. Opieką zostaną otoczone te ciężarne, które zadeklarują poród w garwolińskim szpitalu.

    Podpisanie listu intencyjnego w sprawie finansowania projektu odbyło się wczoraj w hotelu Sulbin. 150 tys. zł od samorząd powiatowego oraz po 10 tys. zł od 13 samorządów (wyjątek stanowi gmina Sobolew) przyczyni się objęcia teleopieką 300 kobiet spodziewających się dziecka po 30. tygodniu ciąży. Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja porodu w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie.

    Pacjentki otrzymają wysokiej klasy urządzenie do wykonywania badań KTG dziecka w domowym zaciszu. – To całkowicie telemedyczne urządzenie pozwala pacjentce zapewnić kliniczną jakość badań dziecka i pacjentki bez wychodzenia z domu. Najnowsze technologie, które są w tym urządzeniu, pozwalają na wykrycie ewentualnych wad dziecka nawet w przyszłości. W 30. tygodniu ciąży jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie w 33. czy 35 – wyjaśnia w rozmowie z nami Karol Mielcarek, doradca zarządu ds. inwestycji Carebits Sp. z o.o. dostawcy urządzeń oraz usługi.

    Co istotne, w ramach umowy, kobiety otrzymają wyniki badania niemal natychmiast. - Badanie trwa około półgodziny. Wyniki, poprzez telefon pacjentki, wysyłane są do całodobowego centrum telemedycznego, gdzie są lekarze i położne. Po kilku minutach pacjentka otrzymuje opis tego badania i w zależności od wyniku, pacjentka proszona jest o powtórzenie badania lub kierowana jest do szpitala – podkreśla nasz rozmówca.

    List intencyjny podpisali przedstawiciele samorządów powiatu oraz prezes Carebits Eugeniusz Formaniuk. Projekt dopuszcza uczestnictwo kobiet z powiatu ościennych do garwolińskiego.

    Łukasz Korycki

    Dodaj komentarz

    Dodaj komentarz