Łukasz Mikulski został Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2019. W tym roku przyznano dziewięć wyróżnień specjalnych. Uroczysta dekoracja odbyła się w Hotelu Sulbin.

Ogłoszenie wyników odbyło się przed kilkunastoma minutami podczas tradycyjnego Balu Mistrzów Sportu, który w tym roku organizowany był po raz 18. Przez ostatni miesiąc na łamach naszego portalu, za pośrednictwem SMS i portalu społecznościowego Centrum Sportu i Kultury oddawaliście głosy na swoich faworytów. Te po uwzględnieniu wagi punktowej dały ostateczne wyniki.

Zdrowie U18 rozpoczyna walkę w MMP

Opublikowano: 21 luty 2020, 07:39 Kategoria Sport
zdrowiefutsal

Dzisiaj w Warszawie rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U18 w futsalu. W gronie 16 zespołów jest Zdrowie Garwolin, którego występy będzie można śledzić na żywo w internecie.

Gospodarzem turnieju będzie drużyna AZS UW Warszawa. Tytułu Mistrza bronić będzie drużyna BSF Bochnia, a mecze rozgrywane będą w hali UW. Wśród najlepszych szesnastu drużyn w Polsce jest również zespół Zdrowia Garwolin, prowadzony przez trenera Tomasza Talarka. Młodzi zawodnicy w pięknym stylu zapewnili sobie awans do finałów, wygrywając dwa etapy eliminacyjne. Do rywalizacji w kategorii U18 przystąpiła rekordowa liczba zespołów 55.

Rodzeństwo Nogalów pierwszy mikstem w Polsce

Opublikowano: 20 luty 2020, 07:34 Kategoria Sport
badmintonmks

Polski Związek Badmintona opublikował najnowszy ranking zawodników. Zestawienie mikstów otwiera rodzeństwo Magdalena i Mariusz Nogalowie z MKS Garwolin.

Duet z Garwolina uzbierał do tej pory 2312. Nogalowie zajmują ex quo pierwsze miejsce zawodników gry mieszanej. Trzecia – Dagmara Pękała (UKS Plesbad Pszczyna) – ma na koncie 1992 punkty.

W Stoczku Łukowskim odbył się w dniu 15 lutego, XX Ogólnopolski Bieg pn.  „Grzmią pod Stoczkiem Armaty”, który zorganizowany został przez Urząd Miasta i LKS „Dwernicki” Stoczek Łukowski. Doskonale w biegach młodzieżowych wypadli  podopieczni trenera Stanisława Buszty, którzy zdobyli 4 złote, 4 srebrne, 4 brązowe medale oraz 4 miejsca w pierwszej szóstce – nagradzane dyplomami.

Warto dodać, że bardzo dobrze wypadło rodzinne współzawodnictwo  biegaczy Wilgi. Siostry Świesiulskie zdobyły 3 miejsca na podium, bracia Głowalowie – 2 miejsca, a siostry Kucharskie i bracia Kołnierzakowie zmieścili się w pierwszej czwórce zawodów. Gospodarze przygotowali dla wszystkich uczestników wojskową grochówkę, a najlepsi otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Warto dodać, że organizatorzy zaprosili  garwolinian  na kolejne, XXI biegi w  2021 roku.

Kolejne rekordy śrubuje Bogdan Głąbicki. 73-latek z Trąbek zdobył gola w rozgrywkach II Polskiej Ligi Futsalu, a Zdrowie Garwolin pokonało Rokolę Otwock Wielki 11:4 (6:2).

Dla podopiecznych Karola Kopća było szóste zwycięstwo w dziewiątym meczu. Do przerwy zespół Zdrowia strzelił prowadził 6:2, ale zawodnicy z Garwolina trafili do bramki... ośmiokrotnie. Dwa samobójcze trafienia zaliczyli Marcin Makulec i Karol Kopeć.

Pechowe MMP U16 Zdrowia Garwolin

Opublikowano: 16 luty 2020, 11:40 Kategoria Sport
zdrowie garwolinfutsal

W Starogardzie Gdańskim Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U16 w futsalu. Wśród najlepszych szesnastu drużyn Polsce był również zespół Zdrowia Garwolin, prowadzony przez trenera Tomasza Talarka. Zespół miał pecha w losowaniu i odpadł już po fazie grupowej.

Młodzi zawodnicy trafili do bardzo trudnej grupy. Jak się okazało dwie drużyny z tej grupy znalazły się w pierwszej czwórce mistrzostw (mistrz i 4. miejsce). W pierwszym meczu Zdrowie spotkało się z ekipą Sobek Kraków. Mecz wyrównany. Obie drużyny stremowane. W mecz lepiej weszła drużyna Sobka. Pierwsza bramka ustawiła spotkanie, Szkoda, że zabrakło czasu na wyrównanie. Finalnie drużyna krakowska zakończyła mistrzostwa na 4. pozycji. Bramkę dla Zdrowia zdobył Jakub Wągrodzki.