30 dni do biegu! Zarejestruj się!

Opublikowano: 18 maj 2017, 14:41 Kategoria Bieg Avon Kontra Przemoc
bieg AVON kontra przemocCSiKTruchtacz.pl

Już za 30 dni, 18 czerwca w Garwolinie ruszy 8. edycja biegu „AVON Kontra Przemoc”. Jego organizatorzy ponownie zachęcają do rejestracji i wspólnego wyrażenia sprzeciwu wobec przemocy domowej w biegu na dwóch dystansach: 10 km oraz – wspólnie z najbliższymi – w biegu rodzinnym na 2 km.

Impreza cieszy się sporą popularnością i na stałe wpisała się już w kalendarze zarówno mieszkańców miasta, jak i profesjonalnych sportowców. Sprawdzona trasa, mocny doping publiczności, gorąca atmosfera, medale dla wszystkich uczestników biegu i puchary dla najlepszych… To wszystko po raz kolejny czeka na biegaczy i kibiców w Garwolinie.

Okazji by podjąć wspólny wysiłek w walce z przemocą nigdy za wiele. 8. edycja biegu to jedna z nich. Aby zwrócić uwagę na ten społeczny problem każdego roku trasę ulicami Garwolina kilkuset biegaczy. Są wśród nich zawodowi sportowcy, ale także rodziny z dziećmi, które z roku na rok coraz chętniej biorą udział w biegu rodzinnym.

Bieg w Garwolinie to wyraźny głos sprzeciwu wobec przemocy domowej, który od samego początku wspiera AVON. Firma posiada w Garwolinie zakład produkcyjny i od lat prowadzi szeroko zakrojoną kampanię edukacyjno-informacyjną „AVON Kontra Przemoc”.

- Niezależność pozwala kobietom zmieniać swoje życia. AVON wspiera kobiety nie tylko w pielęgnacji ich urody, ale także promuje dążenie do samodzielności i niezależności. Kampania „AVON Kontra Przemoc” stawia sobie za cel propagowanie wiedzy oraz podejmowanie konkretnych działań, które przerwą milczenie i zmienią postawy społeczne wobec problemu przemocy domowej. Pracujemy wspólnie po to, by pomóc tym, którzy naszej pomocy najbardziej potrzebują, a są to najczęściej właśnie kobiety – mówi Sylwia Filimon z Działu Komunikacji AVON Operations Polska.

Zysk ze sprzedaży produktów AVON z symbolem niebieskiej wstążki, wchodzących w skład pakietów startowych, zostanie przeznaczony na rzecz kampanii „AVON Kontra Przemoc”, która została zainaugurowana w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych i jest obecnie prowadzona w ponad 50 krajach na całym świecie, a w Polsce od 2008 roku. Działania w ramach tej społecznej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu oraz edukują w zakresie rozpoznania symptomów i możliwości niesienia pomocy osobom doświadczającym przemocy.

- Bardzo się cieszę, że już po raz 8 mam przyjemność uczestniczyć w organizacji biegu „AVON Kontra Przemoc”. Sukces tej imprezy tkwi w połączeniu sił organizacji non profit - mam tu na myśli Stowarzyszenie Truchtacz.pl, partnera zewnętrznego - firmy AVON oraz władz samorządowych, których reprezentantem jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Razem udaje nam się nie tylko zorganizować dobrą imprezę sportową, ale również realnie wspomóc „Niebieską linię” prowadzącą bezpłatny telefon dla ofiar przemocy domowej. Zapraszamy do wspólnego biegania dużych i małych – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „AVON Kontra Przemoc –biegnij w Garwolinie”.

Organizatorami biegu są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Stowarzyszenie Truchtacz.pl

Więcej na www.bieg.truchtacz.pl

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież