Ukrainiec wygrywa w Garwolinie. Podium dla Roberta Głowali

Opublikowano: 19 czerwiec 2016, 18:34 Kategoria Bieg Avon Kontra Przemoc
bieg avonbieganie

Sergii Okseniuk (LKB Rudnik) wygrał VII edycję biegu ?Avon Kontra przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Ukrainiec trasę 10 km pokonał w 30 minut i 49 sekund. Najlepszą kobietą została jego klubowa koleżanka Lilia Fiskovicz z Mołdawii. Po raz pierwszy w historii na podium bieg znalazł się zawodnik z Garwolina. Robert Głowala dobiegł do mety trzeci.

Dzisiejsze warunki pogodowe nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Z nieba lał się żar, a temperatura ponad 30 stopni dawała się we znaki już na miejskim odcinku trasy. Od początku ton rywalizacji nadawali obcokrajowcy. Stawce przewodzili Ukrainiec Sergii Okseniuk i Marokańczyk Abderrahim Elasri. Afrykańczyk niedługo po półmetku zaczął odstawać od rywala.

Okseniuk samotnie wpadł na linie mety z czasem 30 minut i 49 sekund. Strata Marokańczyka wyniosła ostatecznie 33 sekundy. ? Nie nastawiałem się dzisiaj na czas. Liczyło się dla mnie tylko pierwsze miejsce ? przyznał zwycięzca biegu. Jak dodał, w Garwolinie wystartował po raz pierwszy, ale nie ostatni. - Bieg jest bardzo fajny. Bardzo miła atmosfera, za co dziękuję organizatorom ? dodał.

Pierwsze podium dla ?naszego?

Jako trzeci dystans 10 km pokonał Robert Głowala (31:59). Zawodnik Wilgi Garwolin jest pierwszym w historii reprezentantem powiatu garwolińskiego, który znalazł się na podium biegu ?Avon kontra przemoc?. 24-latek nie liczył na tak dobre miejsce. ? Celowałem w pierwszą szóstkę. Na początku dystansu zobaczyłem, że nie będzie mocnych rywali i od czwartego kilometra złapaliśmy chłopaków, którzy byli na trzecim miejscu ? powiedział lekkoatleta Wilgi. Tuż za Robertem linię mety minął Marcin Gałązka z Victusa Rębków (32:06).

Najlepszą kobietą biegu była 9. na mecie Lilia Fiskovicz (35:13). Przed rokiem Mołdawianka była trzecia w kategorii kobiet. ? Tu jest zawsze dobra trasa. Dzisiaj wiadomo żar lał się z nieba. Z czasu jestem zadowolona ? powiedziała reprezentantka LKB Rudnik.

Najlepszą mieszkanką powiatu garwolińskiego została ponownie Emilia Mazek z Wilgi Garwolin (42:38). ? Zakładałam dzisiaj pobiec w czasie poniżej 41 minut. Ze względu na pogodę dzisiaj się nie udało ? powiedziała nieco zawiedziona podopieczna Stanisława Buszty.

Na trasie modelka z ?Agenta?

Do mety dobiegł także burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski na 319. miejscu z czasem 58:59. ? Od Garwolina świat się zaczyna i trzeba biegać. Dzisiaj nie ulega wątpliwości, że bieg był trudny, bo dopiekało. Osobiście mam powód do zadowolenia, bo uzyskałem przyzwoity czas ? zaznaczał włodarz.

Bieg główny ukończyło 441 biegaczy, a dystans 2 km przebiegły 302 osoby. Najszybszy w biegu towarzyszącym był Bartosz Przybysz (Wilga Garwolin, 04:59) przed klubowym kolegą Arkadiuszem Barcikowskim (05:08) i Piotrem Kajdą (Kajda Athletics Team, 05:13). Klasyfikację rodzinną wygrali Grzegorz i Szymon Poszytkowie z m. Dudka. W biegu rodzinnym wystartowała m.in. modelka Kamila Szczawińska, znano z występu w programie ?Agent. Gwiazdy?.