reklama

baner projekt 

reklama

"AVON kontra przemoc" po raz 9! Zapisz się!

Opublikowano: 30 kwiecień 2018, 15:09 Kategoria Bieg Avon Kontra Przemoc
bieg AVON kontra przemocAkP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

17 czerwca odbędzie się tegoroczna edycja biegu ?AVON Kontra Przemoc ? biegnij w Garwolinie?. Organizowana już po raz 9. przez AVON Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl impreza zachęca do wspólnego wyrażenia sprzeciwu wobec przemocy domowej w biegu na dwóch dystansach: 10 km oraz ? wspólnie z najbliższymi ? w biegu rodzinnym na 2 km.

Bieg na stałe wpisał się w kalendarze mieszkańców miasta oraz profesjonalnych sportowców. Na tych, którzy podejmą wyzwanie, czeka sprawdzona trasa, gorący doping lokalnej publiczności oraz podium dla najlepszych.

Jak co roku, trasy dwóch biegów zostaną poprowadzone głównymi ulicami Garwolina. Punktualnie o 12.00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego na 10 km. Kilka minut później na starcie staną uczestnicy biegu rodzinnego na 2 kilometry. Towarzyszy on imprezie od kilku lat i zdobywa coraz większe zainteresowanie. Mogą w nim wziąć udział początkujący zawodnicy, którzy często po raz pierwszy stają do sportowej rywalizacji przy wsparciu najbliższych.

reklama


- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w Garwolinie biegaczy z całej Polski. Mamy także nadzieję, że tradycyjnie będzie wśród nich duża grupa zawodników i zawodniczek z naszego powiatu. W tym roku, odpowiadając na nowe potrzeby związane z rosnącą popularnością biegu rodzinnego, stworzyliśmy dodatkowe kategorie dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej lokalnej biegowej rodziny ? mówi Michał Kopik, dyrektor biegu ?AVON Kontra Przemoc ?biegnij w Garwolinie?.

Aby zwrócić uwagę na społeczny problem przemocy, każdego roku trasę ulicami Garwolina pokonuje ponad 800 biegaczy. Wspierany od samego początku przez AVON bieg to wyraźny głos sprzeciwu wobec przemocy domowej, który rozbrzmiewa w ramach prowadzonej przez firmę od lat kampanii edukacyjno-informacyjnej AVON Kontra Przemoc.

- Kampania ?AVON Kontra Przemoc? stawia sobie za cel propagowanie wiedzy oraz podejmowanie konkretnych działań, które pozwolą na przerwanie kręgu milczenia i przyczynią się do zmiany postaw społecznych wobec problemu przemocy domowej. AVON od lat inspiruje kobiety do niezależności, dlatego chętnie zabiera głos w imieniu tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Jak mówią statystyki, ofiarami przemocy ciągle najczęściej są właśnie kobiety ? mówi Christof Vollstedt, dyrektor zakładu Avon Operations Polska.

Zysk ze sprzedaży produktów AVON z symbolem niebieskiej wstążki, wchodzących w skład pakietów startowych, rokrocznie jest przeznaczany na rzecz kampanii ?AVON Kontra Przemoc?. Obecnie jest ona prowadzona w ponad 50 krajach na całym świecie, w tym od 2008 roku w Polsce.

Aby zapisać się i pobiec z Avon w walce z przemocą, wystarczy zarejestrować się na stronie: www.bieg.truchtacz.pl/zapisy/zapisy

Więcej informacji nt. biegu można znaleźć także na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/avonkontraprzemoc

Do zapoznania się z ideą kampanii ?AVON Konta Przemoc? zapraszamy na: http://wielkakampaniaogodnosc.pl/

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama