Bardzo wymagające, górzyste i błotniste trasy, przygotowali organizatorzy dla uczestników Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Parku Kultury w Powsinie, a wzięło w nich udział ponad 400 uczestników z 42 klubów sportowych.

Łącznie odbyło się 10 biegów w pięciu kategoriach wiekowych. Dobrze w tych trudnych warunkach zaprezentowali się młodzi lekkoatleci Wilgi Garwolin, którzy zdobyli dwa medale i wszyscy sklasyfikowani zostali w pierwszej dwunastce.

Srebrny krążek na dystansie 3 km młodzików, wywalczył Adam Makulec, a Agata Szaniawska zajęła III miejsce w biegu na 2 km. Warto nadmienić, że nagrody i medale wręczali medaliści olimpijscy – Tomasz Majewski (pchnięcie kulą) i Jerzy Pietrzyk (4x400m).

Pozostali biegacze zajęli:  Ewelina Kucharska – IV,  Aleksandra Borkowska VII, a Michał Głowala XII miejsce na 1 km dzieci. Ponadto Olga Świesiulska była XII  na 1500m młodziczek i Jacek Febert jedenasty na 3000m młodzików.

Następnym startem podopiecznych trenera Stanisława Buszty, będzie występ w międzywojewódzkich biegach przełajowych w Elblągu.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież