reklama

baner projekt 

reklama

Garwolin stolicą cheerleadingu

Opublikowano: 07 marzec 2018, 07:26 Kategoria Sport
cheerleadingNo Name
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ponad 500 tancerzy z całej Polski. 12 godzin z muzyką i tańcem.  Dwa turnieje. I aż trzy triumfy garwolińskich cheerleaderek. Po raz kolejny na jeden dzień Garwolin stał się stolicą cheerleadingu.

W miniony weekend w Garwolinie odbyły się dwa turnieje ? jeden kwalifikacyjny dla duetów POM DANCE i CHEER DANCE do XXI Mistrzostw Polski 2018  i drugi - Otwarty Mazowiecki Turniej Cheerleaders z cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2018, który od wielu lat jest rozgrywany w naszym mieście. W związku z tym, że tancerzy uprawiających  ten rodzaj sportu z roku na rok przybywa Walne Zgromadzenie Polskie Stowarzyszenie  Cheerleaders zdecydowało, w 2018 roku po raz pierwszy w historii cheerleadingu polskiego przeprowadzony zostanie turniej kwalifikacyjny. Wzięło w nim udział 80 duetów z całego kraju. Do zmagań w ramach Grand Prix Polski stawiły się 24 zespoły.

Oficjalne otwarcie obu turniejów uświetnili uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem, którzy zatańczyli poloneza. Korowód prowadził prezes PSCH Bartosz Penkala, który tańczył z cheerleaderką z DTS, w drugiej parze kroczyła Anna Polatowska-Zegar  - wiceprezes PSCH z uczniem ZSR. Oficjalnego otwarcia dokonali: przedstawiciel Dariusz Napiórkowski - dyrektor  Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Burmistrz Miasta Garwolin Tadeusz Mikulski oraz prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders Bartosz Penkala.

reklama


Kwalifikacje duetów do Mistrzostw Polski 2018 przeprowadzono w dywizji POM DANCE w konkurencjach ELITE i PREMIER, czyli dla tancerzy zaawansowanych i mniej zaawansowanych oraz dla dywizji CHEER DANCE w konkurencjach FREESTYLE POM, JAZZ i HIP HOP.

Drugie miejsce w dywizji CHEER DANCE Senior zajął duet z Garwolina - Gabriela Gora i Dominika Iwanenko.

W  Otwartym  Mazowieckim  Turnieju  Cheerleaders także nie zabrakło garwolińskich akcentów. W dywizji CHEER DANCE w kategorii junior młodszy na pierwszym miejscu podium stanął Dream Team z Garwolina, a w kategorii senior ? Dream Team Senior.

Organizatorami turnieju byli: Polskie Stowarzyszenie  Cheerleaders, MG-T UKS ?NO NAME? oraz Centrum Sportu I Kultury w Garwolinie. Patronat nad turniejami objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Garwolińskiego, Burmistrz Miasta Garwolin.

mat.pras./oprac. jd

fot. No Name


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz