Zwycięstwa biegaczy Wilgi w Wiązownej

Opublikowano: 06 marzec 2018, 06:54 Kategoria Sport
wilgabieganielekkoatletyka

4 marca odbył się w Wiązownej tradycyjny, 38 Półmaraton, który otwiera sezon biegów długich w Polsce. W tej międzynarodowej imprezie wystartowało ponad  2 200  uczestników oraz prawie 200 uczniów w biegach młodzieżowych.  Właśnie w nich bardzo udanie wystąpili młodzi biegacze Wilgi Garwolin, zdobywając  trzy złote i dwa srebrne medale.

W biegu szkół podstawowych, na dystansie 1000 metrów, zwyciężyła Aleksandra Borkowska (SP Stary Pilczyn) przed Eweliną Kucharską (SP w Uninie). Wśród chłopców na tym samym dystansie, po efektownym finiszu, triumfował 13-letni  Michał Głowala (SP w Rudzie Talubskiej).

Gimnazjaliści mieli do pokonania 1500 metrów. Agata Szaniawska z Gimnazjum Powiatowego  w Garwolinie zdobyła w tym biegu medal srebrny,  Olga Świesiulska  z Głoskowa była piąta, a Karolina Kucharska z Unina szósta. Wśród chłopców zwyciężył, z ogromną przewagą, uczeń Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie – Adam Makulec.

Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy  i medale wręczał m.in. brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rzymie, kajakarz Władysław Zieliński.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież