Wilga przegrywa siódmy sparing

Opublikowano: 05 marzec 2018, 13:48 Kategoria Sport
wilga garwolinmazowsze grójec

W kolejnym sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej IV-ligi Wilga Garwolin przegrała z występującym w Lidze Okręgowej Mazowszem Grójec 1:5 (0:1). Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego już za dwa tygodnie rozegrają mecz o punkty z Bronią Radom, a oznak dobrej dyspozycji brak.

Sobotni mecz kontrolny został rozegrany w Grójcu. Już w 6. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Przed przerwą oba zespoły mogły pokusić się o strzelenie bramek. W Wildze najbliższej szczęścia był Marek Górski i Patryk Kisiel.

Niedługo po zmianie stron wyrównanie GKS dał Przemysław Sobieszek. Wprowadzony na boisko chwilę wcześniej piłkarz w tempo wyszedł do prostopadłego podania i wykorzystał sytuację sam na sam.

O ile Wilga radziła sobie z konstruowaniem akcji ofensywnych, o tyle zawodnicy z Garwolina popełniali duże błędy w obronie. Mazowsze nielitośnie wykorzystywało kolejne niefrasobliwe zagrania przeciwnika na własnej połowie.  Dobrą okazję do strzelenia drugiego gola dla Wilgi miał w drugiej połowie Górski.

- Pozytyw z tego meczu to całkiem niezła gra z przodu. Negatywy to nierealizowanie założeń taktycznych, co kończyło się fatalnymi błędami z tyłu ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

W czwartek lub piątek ostatnim sparingpartnerem Wilgi przed wznowieniem rozrywek będzie Hutnik Huta Czechy (LO). Inauguracja piłkarskiej wiosny 17 marca. Do Garwolina przyjedzie Broń Radom.

Mazowsze Grójec ? Wilga Garwolin 5:1 (1:0)
Bramka dla Wilgi: 48` Przemysław Sobieszek
Wilga: Fic, Migas (46` Szwed), Karol Zawadka, Kosobucki, D. Papiernik, testowany, Ochnik, Gola, Macioszek (46` Sobieszek), Kisiel, Górski.