SPS pokonuje GOSiR Mrozy

Opublikowano: 26 luty 2018, 06:57 Kategoria Sport
siatkówkaspsgosir mrozy

Zespół SPS Bell 4CV Garwolin pokonał drużynę GOSiR Mrozy. Podopieczni Macieja Antonika wygrali w sobotę 3:1 (19, -19, 19, 22). Do końca sezonu III-ligowcowi pozostały trzy spotkania.

Stawką sobotniego meczu było dobra pozycja wyjściowa o walkę o czwarte miejsce na koniec sezonu 2017/2018. Pierwszy set dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. SPS prowadził 3:1 i 9:6, a po kolejnych akcjach 17:13. Kluczem do sukcesu była dobra zagrywka i bardzo skuteczna gra blokiem. ?Czapy? przynosiły punkty bezpośrednio lub stwarzały okazję do kontr.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak poprzednia, od prowadzenia SPS (4:1). Później jednak w szeregach miejscowych regularnie zdarzały się błędy w przyjęciu zagrywki. Najważniejszym momentem seta była jego środkowa część. Drużyna z Garwolina prowadziła 13:11, by po kilku kolejnych akcjach przegrywać 14:19. Goście z nawiązka odrobili straty dzięki bardzo dobrym zagrywkom duetu Zych/Pukianiec.

Przyjezdni z wysokiego ?c? rozpoczęli trzecią część gry. Zespół z Mrozów prowadził 6:1. Przebudzenie gospodarzy nastąpiło przy stanie 11:12. Wtedy w polu serwisowym pojawił się Krzysztof Kisiel. Kapitan SPS wyprowadził swój zespół na prowadzenie 15:12. W czwartym secie SPS prowadził od samego początku. GOSiR w końcówce był bliski wyrównania stanu meczu, ale ostatnie piłki należały do miejscowych.

- W każdym elemencie dzisiaj dołożyliśmy cegiełki do zwycięstwa. W poprzednich meczach byliśmy trochę zmęczeni, dzisiaj kluczem do zwycięstwa był blok, obrona i cierpliwa gra ? skomentował trener drużyny z Garwolina Maciej Antonik.

Do końca sezonu zespół SPS ma do rozegrania jeszcze trzy spotkania. Najbliższe 3 marca z Virtusem w Wiskitkach.

SPS Bell 4CV Garwolin ? GOSiR Mrozy 3:1 (19, -19, 19, 22)

SPS: Grabowski, Wilki, Harazim, Kisiel, Wielgosz, Trzpil, Ozimek (libero) ? Zawisza.