Zawodnicy MKS ćwiczyli pod okiem koreańskich trenerów

Opublikowano: 14 luty 2018, 07:45 Kategoria Sport
mksbadminton

Fundacja Narodowy Badminton zorganizowała w Arenie Ursynów w Warszawie kursokonferencję dla trenerów. Na zajęcia zostało zaproszonych 20 zawodników z Mazowsza w kategoriach młodzika i młodzika młodszego. Wśród zaproszonych byli Ania i Tomek Kotlarscy z MKS Garwolin.

Prowadzącymi byli trenerzy z Korei Południowej – Kim Young Man i Jungmi Lee (trenerka kadry Korei w kategoriach U-13 i U-15). Trenerom z Azji pomagali były trener reprezentacji Polski, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski – Jacek Hankiewicz oraz Robert Mateusiak.

Treningi trwały po trzy godziny. Rozpoczynały się od ćwiczeń oddechowych, poprzez rozciąganie, ćwiczenia bez lotki - praca nóg, prawidłowa technika odbić. Następnie zajęcia z lotkami. Na zakończenie ćwiczenia siłowe i rozciągające. Pierwszego dnia zawodnicy wykonywali ćwiczenia do gier pojedynczych, drugiego skupiono się na grach podwójnych. Po zakończonych zajęciach zawodnicy otrzymali pamiątki ufundowane przez Fundację Narodowy Badminton.

mat. pras.

fot. Wojciech Kotlarski

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Wprowadziliśmy nową politykę prywatności , która jest zgodna z przepisami wynikającymi z  art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie RODO.

Zobacz dokument