Piłkarski weekend w Górznie

Opublikowano: 13 luty 2018, 16:19 Kategoria Sport

W ostatnich weekend na obiektach hali sportowej w Górznie została rozegrana I edycja Sabio Cup, w ramach którego rywalizowali ze sobą zawodnicy z rocznika 2010 (sobota) oraz 2009 (niedziela). Oba dni dostarczyły wielu sportowych emocji i bramek, a także zgromadziły tłumy kibiców na trybunach. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Pasjonatów Futbolu Sabio. 

W sobotę 10 lutego został rozegrany Sabio Cup, który tamtego dnia skierowany był do zawodników z rocznika 2010 oraz młodszych. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów: Wilga Garwolin, Hutnik Huta Czechy, MKS Piaseczno, Wisełka Puławy oraz dwie drużyny gospodarzy, SPF Sabio.

W sobotę triumfują gospodarze

Turniej rozgrywany był w systemie ligowym, czyli każdy grał z każdym. Wszystkie mecze dostarczyły młodym piłkarzom i ich kibicom bardzo wielu emocji. Nie zabrakło ładnych akcji i pięknych bramek. W sumie strzelono aż 82 gole. Rywalizację, z kompletem zwycięstw, wygrała pierwsza drużyna SPF Sabio przed Wisełką Puławy i MKS Piaseczno. Dalsza kolejność: 4. Wilga Garwolin, 5. SPF Sabio II, 6. Hutnik Huta Czechy.

Trenerzy zespołów uczestniczących w turnieju wybrali najlepszych bramkarza i zawodnika. Pierwszy z wymienionych tytułów otrzymał Wojtek Wałęga (Wisła Puławy), a drugi Kacper Krawczyk (SPF Sabio I). Królem strzelców, z 12 golami na koncie, został Mikołaj Bugalski (SPF Sabio I).

SPF Sabio bardzo dziękuje wszystkim zaproszonym zespołom za możliwość sportowej rywalizacji w zdrowej, piłkarskiej atmosferze.

Zwycięstwo Kosy Konstancin w niedzielę

Niedziela należała do zawodników z rocznika 2009. Tego dnia Sabio Cup zgromadził 10 bardzo silnych ekip piłkarskich, które podzielone były na dwie grupy. W grupie A znalazły się zespoły: OKS Otwock, Naprzód Skórzec, MOSiR Mińsk Mazowiecki, UKS 141 Warszawa i gospodarze, czyli SPF Sabio. W grupie B natomiast rywalizowały drużyny: Kosa Konstancin, Victoria Sulejówek, Drukarz Warszawa, Mazur Karczew oraz Halinów.

Po meczach grupowych do półfinałów awansowały: Naprzód Skórzec i SPF Sabio oraz Kosa Konstancin i Victoria Sulejówek. Zespoły, które uplasowały się za nimi, rozegrały później spotkania o kolejne miejsca: dziewiąte, siódme oraz piąte.

W pierwszym półfinale Skórzec wygrywał z Sulejówkiem, a w drugim Kosa po zaciętym boju pokonała gospodarzy. W meczu o trzecie miejsce między SPF Sabio, a Sulejówkiem padł remis i zwycięzcę poznaliśmy dopiero po konkursie rzutów karnych, w których bramkarz Sabio popisał się dwiema fantastycznymi interwencjami.

W finale spotkali się zwycięzcy swoich grup. Kosa objęła prowadzenie na początku meczu po golu samobójczym i nie dała sobie go wydrzeć już do końca, strzelając po drodze jeszcze dwie bramki. Poziom meczu finałowego, jak i całego turnieju, był bardzo wysoki, o czym zgodnie wspominali trenerzy.

Najlepszym bramkarzem został Alek Walczak (Victoria Sulejówek), a najlepszym zawodnikiem Maciej Kaczyński (SPF Sabio). Najwięcej bramek – 7 – zdobył Adam Klementowicz (Naprzód Skórzec).

Akademia SPF Sabio chciałaby serdecznie podziękować wszystkim zespołom za wspólną rywalizację oraz rodzicom dzieci za kulturalny doping, wójtowi gminy Górzno Waldemarowi Sabakowi za możliwość korzystania z obiektów sportowych Gminy Górzno. Przede wszystkim również sponsorom, bez pomocy których nie moglibyśmy zorganizować turnieju. Całe Sabio dziękuje także rodzicom zawodników gospodarzy za słodkości i pomoc przy obsłudze turnieju. Serdeczne podziękowania także dla pana Sławka i pani Martyny, którzy pomogli sprawach organizacyjnych – zarówno przed turniejami jak i po nich.

Wyniki fazy pucharowej

Mecz o 9. miejsce: UKS 141 Warszawa 0-0 Halinów (karne: 0-2)

Mecz o 7. miejsce: OKS Otwock 2-3 Mazur Karczew

Mecz o 5. miejsce: Mińsk Mazowiecki 1-0 Drukarz Warszawa

Pierwszy półfinał: Naprzód Skórzec 2-0 Victoria Sulejówek

Drugi półfinał: SPF Sabio 1-3 Kosa Konstancin

Mecz o 3. miejsce: SPF Sabio 1-1 Victoria Sulejówek (karne: 3-2)

Finał: Naprzód Skórzec 0-3 Kosa Konstancin

Klasyfikacja końcowa:

  1. Kosa Konstancin
  2. Naprzód Skórzec
  3. SPF Sabio
  4. Victoria Sulejówek
  5. MOSiR Mińsk Mazowiecki
  6. Drukarz Warszawa
  7. Mazur Karczew
  8. OKS Otwock
  9. Halinów
  10. UKS 141 Warszawa

mat. pras./opr. łk

Turniej rocznika 2010 (sobota)

Turniej rocznika 2009 (niedziela)

Komentarze  

+5 #2 SuperWisełka 2018-02-14 18:37
Bardzo fajny turniej, miła atmosfera.Bardz o ładna hala. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. W szczególności wielka pochwała należy się sedziemu, który świetnie prowadził rozgrywki małych piłkarzy. :-)
Cytować
+5 #1 NiesamowiteMazur 2018-02-13 21:01
Znakomity obiekt i znakomicie zorganizowana impreza. Słowa uznania dla wszystkich, a w szczególności organizatorów. Tylu kibiców to na meczach 4 ligi nie ma. Warto dodać, że z podziwem oglądało się umiejętności piłkarskie wszystkich drużyn.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież