Wybraliście Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2017!

Opublikowano: 03 luty 2018, 21:45 Kategoria Sport

Mateusz Szczypek został Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2017. W tym roku przyznano siedem wyróżnień specjalnych. Uroczysta dekoracja odbyła się w Hotelu Sulbin.

Ogłoszenie wyników odbyło się przed kilkunastoma minutami podczas tradycyjnego Balu Mistrzów Sportu, który w tym roku organizowany był po raz 16. Przez ostatni miesiąc na łamach naszego portalu, za pośrednictwem SMS i portalu społecznościowego Centrum Sportu i Kultury oddawaliście głosy na swoich faworytów. Te po uwzględnieniu wagi punktowej dały ostateczne wyniki.

Tradycją balu sportowej braci powiatu było wręczenie wyróżnień przyznawanych przez kapitułę. W jej skład weszli: wiceprzewodniczący rady powiatu Marcin Kobus, przewodniczący rady miasta Marek Jonczak, dyrektor CSiK Jarosław Kargol oraz redaktor portalu WirtualnyGarwolin.pl Łukasz Korycki.

Dla kogo wyróżnienia specjalne?

Za Indywidualny Sukces Roku uznano zdobycie srebrnego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w LA przez kulomiota Jana Parola (nagrodę odebrała siostra zawodnika). Wyróżnienia za Drużynowy Sukces Roku były dwa. Za wygranie Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Wrocław Trophy U17 przez piłkarzy Wilgi Garwolin (rocznik 2000), trenowanych przez Łukasza Grązkę oraz dla kobiecej drużyny Wilgi Garwolin za awans do rozgrywek szczebla centralnego (trener Robert Rokicki). - Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie sponsorzy, w tym miasto i powiat oraz rodzice, którzy pomogli nam w organizacji wyjazdu. Sukces to zasługa chłopaków, którzy potrafili zmobilizować się i dążyć do zamierzonego celu – podsumował trener Łukasz Grązka. - Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni. Awans do II ligi był efektem poświęcenia i determinacji dziewczyn, które trenowały w klubie przez trzy lata – podkreślił z kolei trener Robert Rokicki.

Za Imprezę Sportową Roku kapituła uznała I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Garwolinie. - Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia. Na pewno będzie to dla nas motywacja do dalszych działań – powiedzieli Magdalena i Piotr Kordaszewscy, którzy zapraszają jednocześnie na II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Garwolinie (17-18 marca).

Kapituła plebiscytu przyznała wyróżnienie specjalne Stanisławowi Buszcie za nieustanne promowanie zdrowego stylu życia i spełnianie się w roli nie tylko trenera, ale i działacza sportowego. - Maj 1959 roku czwórbój lekkoatletyczny w Łańcucie. Miałem wtedy 12 lat. Doskonale pamiętam swoje wyniki – na 60 metrów – 9,1 s, w skoku w dal 3,75 m, na 400 metrów 67 s, a w rzucie piłeczką palantową 58 metrów, co było najlepszym rezultatem zawodów. Od tamtej pory nie było roku, żebym nie startował w zawodach sportowych jako zawodnik lub trener. To prawie 60 lat, z czego 44 spędzone w Wildze Garwolin – powiedział wyróżniony.

Nowością w tym roku było wyróżnienie za wspieranie lokalnych inicjatyw sportowych, które przyznano firmie Avon Operations Polska, organizatorowi corocznego biegu w naszym mieście. - Od lat wspieramy inicjatywy związane ze sportem. W ubiegłym roku, już w VIII edycji Biegu Avon Kontra Przemoc, na starcie stanęło 800 osób. Cieszymy się bardzo, że impreza na stałe weszła do kalendarza biegowego profesjonalnych biegaczy. Jestem przekonany, że to co nas wyróżnia to także bieg skierowany do rodzin, w którym wystartowało w ubiegłym roku 360 osób. Cieszymy się, że możemy motywować całe rodziny do uprawiania sportu – przyznał Paweł Kotlarski, starszy menadżer planowania produkcji w Europie Avon Operations Polska.

Kapituła wyróżniła ponadto Macieja Górskiego, piłkarza wypożyczonego aktualnie z Korony Kielce do Chojniczanki Chojnice, za promowanie powiatu garwolińskiego na arenie ogólnopolskiej. W imieniu sportowca nagrodę odebrali rodzice.

Pływanie górą

Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2017 został Mateusz Szczypek. Wyróżnienie, w imieniu zawodnika UKS Delfin Garwolin, odebrał trener Wojciech Mianowski. - To wyróżnienie dla Mateusza będzie z pewnością przykładem dla młodszych zawodników, że warto ciężko trenować – zaznaczył szkoleniowiec. Pływak zdobył jedną czwartą wszystkich głosów i wyprzedził tancerza Roberta Kwaśniaka i kolarza Mateusza Mikulskiego. Kolejne miejsca: 4. Jakub Piesiewicz (MMA), Filip Gac (piłka nożna), 6. Robert Głowala (lekkoatletyka), 7. Patryk Akala (siatkówka).

Aktualizacja, 4 lutego, godz. 11. Dodane zdjęcia i wypowiedzi.

Łukasz Korycki