Show Team wygrywa zmagania amatorów

Opublikowano: 22 styczeń 2018, 08:25 Kategoria Sport
futsal

16 zespołów wzięło udział w IV Amatorskim Turnieju Futsalu organizowanym w hali sportowej szkoły podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej. Zwycięzcą został zespół Show Team.

Sobotni turniej był przeznaczony jedynie dla zawodników niezrzeszonych w strukturach związków piłkarskich. Wyjątkiem byli oldboje oraz piłkarze w wieku juniora. Na starcie rozgrywek stanęło 16 drużyn, które rozpoczęły od rozegrania fazy grupowej. Po dwa najlepsze zespoły awansowały do fazy pucharowej. Ostatecznie zwycięzcą turnieju został Show Team, który pokonał w finale Michałki 1:0. Trzecie miejsce, po wygranej z Mixamator 3:2, zajęli zawodnicy Wolnych Strzelców.

Królem strzelców rozgrywek został Karol Płatek (Wolni Strzelcy) z pięcioma trafieniami na koncie. Najlepszym bramkarzem wybrano Tomasza Woźniaka (Show Team). Tytuł MPV turnieju odebrał ukrainiec Żenia Baiev (Mixamator). Wyróżnienia indywidualne zostały wręczone także Sebastianowi Zięcinie (Wolnyi Strzelcy), Kacprowi Szczepańskiemu (Michałki) i Grzegorzowi Augustyniakowi (Mixamator).

- Bardzo mnie cieszy to, że zgłosiło się aż 16 drużyn. To pokazuje, jak duże jest zainteresowanie takimi turniejami w naszym powiecie. Zawodnicy, którzy nie są zrzeszeni w klubach chcą grać i rywalizować ? podsumowuje zmagania organizator Filip Rutkowski. Jak dodaje, poziom najlepszych zespołów nie odstawał od drużyn profesjonalnych.