Zeller Plastik Garwolin mistrzem Gminnej Ligi Halowej [wideo]

Opublikowano: 21 styczeń 2018, 22:52 Kategoria Sport
glhfutsal
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

W debiutanci sezonie drużyna Zeller Plastik Garwolin wygrała VI edycję Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew. O triumfie decydowało ostatnie spotkanie ligi między obrońcami tytułu Kisiel Team.

Ostatnią ? 9. ? kolejkę GLH 2017/2018 rozegrano wczoraj. Dzięki zwycięstwu 7:5 z KWS Żabczyńscy Motor Leokadia zajął ósme miejsce w tegorocznych zmaganiach. Zespołowi ?piekarzy? porażka nie przeszkodziła w zajęciu szóstego miejsca.

Motor Leokadia ? KWS Żabczyńscy 7:5 (4:2)
Bramki:
Łukasz Paciorek 4?,12?,40?, Sylwester Mazur 15?, Damian Grylak 18?k., Daniel Szopa 23?, Przemysław Gazda 31?(Motor) - Tomasz Paszkowski 3?, Dawid Puchalski 17?, Waldemar Paszkowski 23?, Adam Paszkowski 25?, Piotr Długosz 33?(KWS)

Blisko honorowego zwycięstwa byli debiutanci z FC Ursus. Niestety odrabianie strat w spotkaniu z Niewykorzystanymi Talentami zakończyło się na wyniku 3:4. Zwycięzcy, w pierwszym w historii sezonie w GLH, zajmują siódme miejsce. FC Ursus z punktem zamyka tabelę.

Niewykorzystane Talenty ? FC Ursus 4:3 (3:1)
Bramki:
Emil Kozikowski 9?,28?, Michał Licbarski 11?, Bartłomiej Poświata 15? (Niewykorzystane) - Damian Szustek 1?, Marcin Paciorek 31?, Kamil Misiak 37? (Ursus)

6:3 zakończyło się spotkanie Returnu z Wisłą. Wygrany zespół awansował dzięki temu na czwarte miejsce na koniec rozgrywek. Wisła, ku zaskoczeniu obserwatorów, wylądowała dopiero na przedostatnim miejscu.

Wisła Podwierzbie ? Return Husaria 3:6 (0:4)
Bramki:
Dariusz Pogoda 32?,37?, Mateusz Pracz 39? (Wisła) - Piotr Sitnik 4?,11?, Mariusz Choim 6?, Daniel Kosobucki 14?,38?, Tomasz Woźniak 39? (Return)

Dwa ostatnie spotkania decydowały o kolejności na podium. Mecz o trzecie miejsce lepiej rozpoczęli zawodnicy Weekendu, którzy do przerwy prowadzili z Baldaccini 2:0 i byli na wirtualnym najniższym stopniu podium.

Po zmianie stron drużyna Baldaccini szybko wyrównała, za sprawą dwóch trafień Grzegorza Koryckiego. Pięć minut później, po raz kolejny na prowadzeniu był Weekend, bo do bramki trafił Mateusz Mikulski. Stan spotkania wyrównał Piotr Brzostowski. Na pięć minut przed końcem Rafał Świder wyprowadził Weekend na prowadzenie 4:3 i wydawało się, że losy trzeciego miejsca są przesądzone. Futsal to jednak gra nieprzewidywalna. Na osiem sekund przed końcem sędzia odgwizdał rzut karny dla Baldaccini. Pewny strzał Koryckiego dał zwycięski remis drużynie Baldaccini. Weekend zakończył rozgrywki na piątej pozycji.

Baldaccini ? Weekend Łaskarzew 4:4 (0:2)
Bramki:
Grzegorz Korycki 21?,22?,40?k., Piotr Brzostowski 31?(Baldaccini) - Kacper Kozikowski 6?, Michał Zalewski 14?, Mateusz Mikulski 26?, Rafał Świder 35?(Weekend)

O zwycięstwie w lidze decydował ostatni mecz. Naprzeciw siebie stanęły dwie niepokonane do tej pory drużyny. Kisiel Team do pierwszego miejsca wystarczał remis. Zeller, aby wyprzedzić przeciwnika, musiał ten mecz wygrać.

Początek meczu należał do obrońców tytułu. Kisiel Team szybko objął dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Damiana Matysiaka i Marka Wichowskiego. Trafienie tego ostatniego należy uznać za gola sezonu. Najstarszy zawodnik ligi popisał się golem... przewrotką. Na dwa gole Kisiel Team odpowiedział Arkadiusz Zalewski. Niedługo później było 3:1, bo do siatki trafił Patryk Kisiel. Kontaktowe trafienie dla Zellera zaliczył bramkarz Daniel Fic. Jego koledzy przed przerwą dołożyli jeszcze dwa gole i do przerwy Zellerem prowadził 4:3.

W drugiej połowie doświadczeni zawodnicy Zellera nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Grali mądrze i co najważniejsze dalej skutecznie. Kisiel Team na pięć goli rywala odpowiedział tylko golem Damiana Paśnickiego.

Kisiel Team ? Zeller Plastik Garwolin 4:9 (3:4)