Rekordy i medale w Adamowie

Opublikowano: 19 październik 2011, 15:25 Kategoria Sport
bieganietruchtacz

Z bardzo dobrej strony w III edycji Adamowskiej Dziesiątki zaprezentowali się zawodnicy Wilgi Garwolin i klubu Truchtacz.pl. Do miejscowości w powiecie łukowskim zjechało ponad 220 osób, w tym także zza granicy.

W biegu głównym, na dystansie 10 km pierwsze miejsce w kategorii kobiet K+35 zajęła Agnieszka Latuszek z Unina (51 min 40 s), piąty wśród mężczyzn M+40 był Sylwester Wojda z Żelechowa (37.28), a dziewiąty ? Jarosław Latuszek z Unina (40.59).

W kategorii open, zwyciężył w dobrym stylu Ukrainiec Sjergiej Okseniuk, który czasem 30 min i 36 s ustanowił nowy rekord trasy. Bardzo dobrze pobiegli zawodnicy Wilgi - Marcin Gałązka i Robert Głowala (na zdjęciu). Obaj ustanowili rekordy życiowe i zajęli odpowiednio 10. miejsce z czasem 33.18 i 11. miejsce ? 33.22 s. ?Życiówkę? ustanowił również Łukasz Świesiulski z Truchtacza Garwolin, który był 23. z wynikiem 36.57s.

W biegach młodzieżowych (dystans 1100 m) srebrny medal w kategorii szkół średnich zdobył Dominik Szostak wśród chłopców, a wśród dziewcząt brązowy krążek przypadł Sylwii Głowali (oboje Wilga Garwolin). Najmłodszą uczestniczką imprezy była ośmioletnia Joasia Latuszek z Unina.