Słaba kolejka w LO

Opublikowano: 18 październik 2011, 11:45 Kategoria Sport
piłka nożnazryw soboleworzeł uninwilga miastkówsęp żelechów

Wysoka porażka Orła Unin i Wilgi Miastków, remisy Zrywu i Sępa. Tak wyglądała 11. kolejka siedleckiej Ligi Okręgowej w wykonaniu drużyn z powiatu garwolińskiego.

Osiem bramek strzelonych drużynie Orła w meczu z Mazovią to najmniejszy wymiar porażki, bo wynik po stronie gości mógł być dwucyfrowy. ? Chłopakom nie chciało się biegać. Myśleli, że 1:0 w Miastkowie łatwo przyjdzie także wygrana z Mazovią ? komentuje Cezary Wągrodzki.

Trener Orła szacunkiem wypowiada się o rywalach z Mińska Mazowieckiego, którzy do przerwy prowadzili już 4:1, mimo że to gospodarze strzelili pierwsi gola. W 20. minucie wrzutkę w pole karne przedłużył Andrzej Brych, a Jarosław Duchna sprytnie dostawił nogę do podawanej piłki.

Po zmianie stron goście kontynuowali kanonadę. Drugą bramkę Orzeł strzelił przy stanie 1:7. Podanie Cezarego Jóźwickiego wykorzystał Andrzej Brych. Ostatnie trafienie dla miejscowych było autorstwa Dawida Przybysza.

- Pierwsze bramki traciliśmy po indywidualnych błędach obrońców, kolejne to efekt składnych akcji gości. Przy żadnej bramce Jarek Paśnik nie miał szans na skuteczną interwencję ? dodał trener Wągrodzki.

Orzeł Unin ? Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:8
Bramki dla Orła:Jarosław Duchna, Andrzej Brych, Dawid Przybysz
Orzeł: P. Mikulski (Pałyska), Szczepański (Kisiel), Kościesza, Parzyszek (D. Przybysz), P. Ziółek, A. Brych, Wągrodzki (S. Mikulski), Ł. Ziółek, Jóźwicki, Duchna.

Aż pięć bramek stracili zawodnicy Wilgi Miastków w wyjazdowym meczu z Victorią Kałuszyn. Już do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. Do Kałuszyna Wilga pojechała bez kilku podstawowych graczy m.in. bez Mateusza Czarnego ? pierwszego bramkarza.

Victoria Kałuszyn ? Wilga Miastków 5:0
Wilga: Szymanek, M. Biedrzycki, Domański, Szczygielski, Zając, Kajfasz (Wielgosz), Mikulski, Wołoszka, Mucha (Bogusz), Cichecki, Celej (K. Kondej), Ł. Biedrzycki.

Zawodnicy Zrywu przyzwyczaili kibiców do strzelania bramek w końcówce. Tym razem to rywale podopiecznych Andrzeja Goliszewskiego strzelili gola w ostatnich minutach spotkania. Zryw w meczu z Naprzodem Skórzec prowadził po bramce Michała Wiśniocha strzelonej w 45. minucie. W drugiej połowie gospodarze skupili się głównie na obronie. Coraz odważniejsze ataki gości przyniosły efekt w 89. minucie, kiedy to bramkarza sobolewian pokonał Damian Świątek.

Zryw Sobolew ? Naprzód Skórzec 1:1
Bramka dla Zrywu: Michał Wiśnioch
Zryw: Kępka, Dziubak, T. Zackiewicz, Kazimierak (Michałek), Tywanek (Michalec), Kwaśniak (Baran), Wasiulewski, Więckowski, Włodarczyk (Buczek), Górski, Wiśnioch.

Sęp Żelechów w spotkaniu z Zorzą musiał gonić wynik. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Po zmianie stron kontaktowego gola strzelił Sebastian Deres. Remis to zasługa zawodnika gospodarzy, który trafił do własnej bramki.

Zorza Sterdyń - Sęp Żelechów 2:2
Bramki dla Sępa: Sebastian Deres , samobójcza
Sęp: Santorek, Łukasiak, M. Skwarek, Cieśla, K. Skwarek, Kaczmarczyk (Goliszewski), Cegiełka, Szulc, Marchlak, Mazurek, Deres.