reklama

baner projekt 

reklama

Stal Mielec wygrywa jubileuszowy Turniej im. J. Piesiewicza. Wilga druga

Opublikowano: 10 grudzień 2017, 16:37 Kategoria Sport
turniej jana piesiewiczafutsalgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Drużyna Stali Mieliec wygrała XV Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza w Garwolinie. Gospodarze po raz drugi w historii zagrali w finale.

Turniej rozpoczął się wczoraj, a jego dokończenie w hali przy Żwirki i Wigury odbyło się dzisiaj. Piłkarze Wilgi Garwolin, którzy pierwszy dzień zakończyli z kompletem zwycięstw, tym razem musieli uznać wyższość rywala. GKS uległ Stali Mielec 2:4. Mimo porażki, podopieczni Roberta Kwiatkowskiego awansowali z grupy. Półfinałowym przeciwnikiem Wilgi była Pogoń Siedlce. Spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się remisem 1:1. W serii rzutów karnych lepsi okazali się gospodarze.

W wielkim finale Wilga, raz drugi w turnieju, zagrała przeciwko mieleckiej Stali. Początek spotkania należał do GKS, ale zespół z Mielca okazał się bardziej skuteczny. W końcówce pierwszej połowy, goście dwukrotnie pokonali bramkarza Wilgi. Po zmianie stron szybko podwyższyli prowadzenie. W ostatnich minutach meczu padły trzy gole. Miedzy trafieniami Stali, honorowe trafienie zanotowała Wilga.

reklama


GKS po raz piąty stanął na podium Turnieju im. Jana Piesiewicza. Zawodnicy Roberta Kwiatkowskiego powtórzyli osiągnięcie z 2008 roku, rocznika 1996. Stal Mielec, w trzecim starcie w Garwolinie, wygrała po raz pierwszy. Najlepsze osiągnięcie w garwolińskim turnieju zanitowała także siedlecka Pogoń, która pokonała w meczu o trzecie miejsce Koronę Kielce 1:0.

Trener Wilgi ma mieszane uczucia, oceniając występ swoich podopiecznych. ? Zawsze trzeba grać o najlepsze miejsca. Przed turniejem nie zakładałem, że osiągniemy drugie miejsce. Cieszę się z tego drugiego miejsca. Można powiedzieć, że to aż drugie ? przyznał Robert Kwiatkowski. ? Dziękuję rodzicom piłkarzy, mojemu zespołowi, który pokazał charakter. Walczyli jak lwy! ? dodał.

Skład Wilgi Garwolin: Maciej Szadurski, Mateusz Makulec, Przemysław Flisek, Maciej Zięcina, Szymon Masny, Szymon Kwaśnik, Konrad Wasilewski, Jan Jonczak, Szymon Głaszczka, Maciej Baran, Krystian Wojciechowski, Bartosz Kiliszek, Patryk Paziewski.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu. Po raz drugi jestem w Garwolinie, wcześniej zajęliśmy z drużyną rocznika 2002 trzecie miejsce. Z wielką chęcią, z powodów organizacyjnych, tu wróciliśmy. Poziom turnieju był bardzo wyrównany. Nam dopisało w kilku spotkaniach szczęście. Fajnie, że zagraliśmy z gospodarzami w finale ? ocenił trener Stali Mielec Rafał Ćwięka.

Skład Stali Mielec: Karol Kilian, Konrad Kluza, Jakub Osmala, Kacper Piechota, Igor Figurski, Michał Bania, Jakub Początek, Mateusz Wójcik, Krzysztof Żmuda, Szymon Maziarz.

Podczas podsumowania imprezy prezes Wilgi Garwolin Waldemar Mrugała podziękował za pomoc w przygotowaniu turnieju rodzicom piłkarzy z rocznika 2005. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć nagród indywidualnych. Sześć trafień dało Karolowi Kilianowi (Stal Mielec) tytuł króla strzelców. Najlepszym bramkarzem wybrano goalkeepera Pogoni Siedlce Ernesta Zbiedzia. Statuetkę dla najlepszego gracza turnieju odebrał Mateusz Wójcik (Stal Mielec). Z grona zawodników Wilgi Garwolin wyróżniono Macieja Zięcinę.

Łukasz Korycki

 

Wyniki i tabela grupy I

Wilga Garwolin ? Polonia Warszawa 1:0

Stal Mielec - Górnik Łęczna 10:0

Wilga Garwolin - Górnik Łęczna 6:1

Polonia Warszawa - Stal Mielec 0:2

Wilga Garwolin - Stal Mielec 2:4

Polonia Warszawa - Górnik Łęczna 4:1

 

1. Stal Mielec 9 16:2

2. Wilga Garwolin 6 9:5

3. Polonia Warszawa 3 4:4

4. Górnik Łęczna 0 2:20

Wyniki i tabela grupy II

Pogoń Siedlce - Top 54 Biała Podl. 4:2

Korona Kielce - GKS Katowice 4:0

Top 54 Biała Podl. - Korona Kielce 1:1

GKS Katowice - Pogoń Siedlce 0:3

Pogoń Siedlce - Korona Kielce 2:1

Top 54 Biała Podl. - GKS Katowice 1:5

 

1. Pogoń Siedlce 9 9:3

2. Korona Kielce 4 6:3

3. GKS Katowice 3 5:8

4. Top 54 Biała Podl. 1 4:10

Mecze fazy pucharowej

Mecz o 7. miejsce

Górnik Łęczna - Top 54 Biała Podl. 4:1

Mecz o 5. miejsce

Polonia Warszawa - GKS Katowice 4:5

Półfinały

Stal Mielec - Korona Kielce 3:1

Wilga Garwolin - Pogoń Siedlce 1:1 k. 2:1

Mecz o 3. miejsce

Korona Kielce - Pogoń Siedlce 0:1

Finał

Stal Mielec - Wilga Garwolin 5:1

Ostateczna kolejność

1. Stal Mielec

2. Wilga Garwolin

3. Pogoń Siedlce

4. Korona Kielce

5. GKS Katowice

6. Polonia Warszawa

7. Górnik Łęczna

8. Top 54 Biała Podlaska

 

 

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz