Ćwiczyli pod okiem Kadziewicza i Kaczor

Opublikowano: 06 grudzień 2017, 21:10 Kategoria Sport
siatkówkagmina garwolin

W Szkole Podstawowej im. Ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej rozpoczęła się pierwsza lekcja pokazowa startującego w gminie Garwolin projektu „Akademia Siatkówki Kadziewicz, Siezieniewski, Dobrowolski”.

Zostaną zorganizowane lekcje siatkówki dla uczniów szkół z terenu gm. Garwolin. Grupą docelową są dzieci w wieku szkolnym od IV do VI klasy szkoły podstawowej. 

5 grudnia uczniowie przez dwie godziny trenowali pod okiem doświadczonych zawodników: wicemistrza świata Łukasza Kadziewicza i medalistki Mistrzostw Europy Joanny Kaczor. Instruktorzy zwracali uwagę na podstawowe umiejętności konieczne do dobrego startu w tej dyscyplinie. Wszyscy uczniowie ćwiczyli z ogromnym zaangażowaniem, traktując ten czas jako dobrą zabawę. Rodzaje ćwiczeń zmieniały się co kilka minut i dzięki temu nikt nie odczuł przeciążenia.

Już w styczniu, na terenie gminy Garwolin, wystartują lekcje w ramach projektu „Akademia Siatkówki”

Łukasz Kadziewicz, Paweł Siezieniewski i Maciej Dobrowolski całe życie poświecili zawodowemu uprawianiu tej dyscypliny. Dzięki ogromnemu doświadczeniu zdobytemu na krajowych i zagranicznych boiskach zamierzają pokazać najmłodszym, jak piękną przygodę mogą przeżyć, kiedy połączą swoje życie ze sportem. Chcą pokazać Rodzicom i ich pociechom, jak zabawa w sport pomaga w procesie wychowawczym oraz stymuluje rozwój psychomotoryczny.

Celem projektu jest aktywizacja dzieci i młodzieży, by wykorzystywały sport oraz aktywność fizyczną jako świetną formę spędzania wolnego czasu.

mat. pras./opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także ad content

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.