Z 0:2 na 3:2 siatkarzy SPS

Opublikowano: 05 grudzień 2017, 12:02 Kategoria Sport
siatkówkaspscamper wyszków

- Jeszcze nigdy w tym sezonie nie wiedziałem tak zmotywowanego zespołu ? komentuje wyjazdowe zwycięstwo z Camperem Wyszków trener SPS Bell 4CV Maciej Antonik. Zespół z Garwolina, mimo że przegrywał 0:2, wygrał spotkanie 3:2.

Początek meczu nie wskazywał na ostateczny sukces gości. Niepokonani w tym sezonie gospodarze zdominowali rywali przede wszystkim blokiem. ? Źle weszliśmy w ten mecz. Daliśmy się zdominować Camperowi, w barwach którego występował m.in. Dariusz Szulik, mający za sobą występy w Plus Lidze ? mówi trener SPS Maciej Antonik.

Po dwóch partiach wygranych przez gospodarzy do 16 i 14, wydawało się, że mecz szybko dobiegnie do końca. Goście się jednak nie poddali. Szkoleniowiec gości zaryzykował wprowadzając na przyjęcie drugiego nominalnie atakującego. Manewr okazał się kluczowy dla losów gry. Krzysztof Zawisza kończy raz za razem ataki i nie dał się zaskoczyć zagrywką Campera. Po środkowej części trzeciego seta trwała walka punkt za punkt, później przewagę zyskał zespół SPS, który wygrał 25:19.

Emocjonujący przebieg miała czwarta część gry. W końcówce zawodnicy miejscowych mieli nawet w górze piłkę meczową. Gościom z Garwolina udało się ją obronić i wygrać seta na przewagi 26:24.

W tie-breaku SPS szybko osiągnął przewagę 7:3. Gospodarze kilka razy zbliżali do rozpędzonych gości, ale ostatecznie drużyna Macieja Antonika wygrała 15:13.

- MVP meczu został zdecydowanie Krzysztof Zawisza. Cały zespół zagrał tak bardzo zmotywowany. Nie widziałem jeszcze takiej postawy w tym sezonie. To bardzo dobrze wróży na kolejne mecze ? ocenił trener Antonik.

W sobotę SPS zagra na wyjeździe z KS Zawkrze Mława.