Robert Głowala jedzie na Przełajowe Mistrzostwa Europy!

Opublikowano: 27 listopad 2017, 07:04 Kategoria Sport
robert głowalalekkoatletykawilga garwolin

25 listopada odbyły się w Kwidzynie  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach na przełaj, przy okazji których odbyły się również krajowe eliminacje seniorów do Mistrzostw Europy.

Ten eliminacyjny bieg wygrał zawodnik Wilgi Garwolin Robert Głowala, który na trudnej, z wieloma podbiegami  trasie, uzyskał w biegu na 10 kilometrów wynik 31?33? i następnego zawodnika na mecie ? Kamila Jastrzębskiego z SKB Kraśnik ? wyprzedził o 19 sekund.

W związku z tym Robert został przez PZLA powołany na obóz przygotowawczy i za dwa tygodnie wystąpi, jako pierwszy w historii powiatu lekkoatleta, w XXIV Przełajowych Mistrzostwach Europy Seniorów.

Zawody odbędą się 10 grudnia na Słowacji w miejscowości Samorin k. Bratysławy. Życzymy Robertowi dobrego występu!

W biegu na 8km, rozgrywanym w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski, wystąpił inny zawodnik Wilgi, Mateusz Kondej, który wśród ponad 30 zawodników, zajął  dobre X miejsce.