Olimpijczyk w UKS Delfin Garwolin

Opublikowano: 29 październik 2017, 11:00 Kategoria Sport
pływaniesportuks delfin

Zawodnicy UKS Delfin Garwolin mieli niepowtarzalną okazję odbycia treningu z Łukaszem Drzewińskim, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, olimpijczykiem z Aten.
W sobotę w klubie UKS Delfin Garwolin gościł Łukasz Drzewiński. Były zawodnik, który może pochwalić się złotymi medalami Mistrzostw Polski na 200m motylkiem (2001) i 200 m dowolnym (2004) oraz srebrnym na 200m motylkiem ( 2004 ). W 2002 roku na dystansie 200 stylem motylkowym zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy juniorów oraz zajął 8 miejsce na Mistrzostwach Europy. W 2005 na 800m dowolnym zajął 7 miejsce na Mistrzostwach Świata. W tej konkurencji był też rekordzistą Polski. Zwieńczeniem jego kariery był start na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku, na których zajął 14. miejsce na 400m stylem dowolnym.

Obecnie trener Klubu Pływackiego Legia Warszawa, którego jest również prezesem. Trener Łukasz przeprowadził treningi ze wszystkimi grupami Delfina skupiając się na stylu, w którym sam się specjalizował jako zawodnik, czyli motylu. Nowe ćwiczenia, inne spojrzenie, oraz indywidualne uwagi udzielone zawodnikom mają zaowocować w przyszłości.

Po przeprowadzeniu każdego treningu, trener Łukasz wysunął do każdej grupy myśl przewodnią. Grupie trenera Wojciecha Mianowskiego zwrócił uwagę na to, że pływanie kształtuje charakter oraz pozwala walczyć z własnymi słabościami, a cechy jakie można wykształtować poprzez trening mogą pomóc w dorosłym życiu. Grupie trenera Waldemara Makowskiego, pan Łukasz zwrócił szczególną uwagę na to by pamiętać że w pływaniu bardzo ważną rolę odgrywa drużyna, a grupie Katarzyny Baran uświadomił, że wyznacznikiem postępu w pływaniu nie są medale, ale wciąż poprawiane wyniki w poszczególnych konkurencjach.

Na sam koniec wizyty Trener Łukasz powiedział bardzo piękne słowa, którymi kierują się wszyscy trenerzy pracujący w Legii. - U nas w klubie nie interesują nas wyniki dzieci 12-13 letnich. Pływanie to zbyt żmudny sport, aby nie dać dzieciom pola do zabawy. Dlatego w tym wieku pracujemy, aby nasi zawodnicy zakochiwali się w pływaniu. Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie mocnej drużyny. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że właśnie z silnej grupy mogą dopiero wyjść osoby, które będą sięgały po poważne sukcesy w rywalizacji seniorów. Dzieci mają robić ciągły postęp przy założeniu, że mają się bawić w trening, aby w wieku szesnastu lat nie znudziły się pływaniem – zaznaczał sportowiec.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież