Życiowa forma Paśnika

Opublikowano: 10 październik 2011, 08:29 Kategoria Sport
piłka nożnaorzeł uninwilga miastkówzryw sobolewsęp żelechów

Orzeł Unin wywiózł z Miastkowa cenne trzy punkty. Gospodarzom w strzeleniu bramki skutecznie przeszkadzał Jarosław Paśnik, który przypomniał sobie nie tak dawne świetne występy w Ruchu Chorzów. Goście triumfowali w drugim pojedynku derbowym 8. kolejki siedleckiej okręgówki.

W pierwszej połowie meczu w Miastkowie obie drużyny stworzyły dogodne sytuacje podbramkowe. Większą skutecznością wykazali się goście. Podanie z głębi pola w 25. minucie przejął Łukasz Ziółek, który przelobował wychodzącego z bramki Mateusza Czarnego. ? Czarek Jóźwicki strzelił bramkę na 2:0, ale sędzia dopatrzył się spalonego ? komentuje Cezary Wągrodzki, trener Orła.

Po przerwie Orzeł skupił się głównie na obronie i spowalnianiu gry. Wilga seryjnie marnowała ?setki?, superstrzelec Piotr Domański mógł ustrzelić hat-tricka. Niestety dla gospodarzy kapitalną formę zaprezentował Jarosław Paśnik. ? Bramkarz gości przechodził samego siebie. Wybronił minimum pięć znakomitych sytuacji dla naszego zespołu. Choć osobiście uważam, że nie ma dobrych bramkarzy, są tylko nieprecyzyjne strzały ? przyznaje Paweł Kowalski, trener Wilgi. Miażdżąca przewaga miejscowych nie przełożyła się nawet na bramkę na 1:1.

Wilga Miastków ? Orzeł Unin 0:1
Bramka: Łukasz ZiółekWilga: Czarny, Latuszek, Zając, M. Biedrzycki, Szczygielski (Bogusz), P. Kondej, Wołoszka (Przybysz), P. Domański, K. Celej.
Orzeł: Paśnik, P. Mikulski (D. Brych), Szczepański, A. Brych, Walenda, P. Ziółek, Piesio (C. Mikulski), P. Brych, Ł. Ziółek, Jóźwicki (Kisiel), Duchna (Pałyska).

Emocji nie brakowało w innym derbowym pojedynku siedleckiej okręgówki. Zryw Sobolew jedną bramką okazał się lepszy od Sępa Żelechów.

Sęp Żelechów ? Zryw Sobolew 0:1
Bramka: Paweł Wasiulewski
Zryw: Kępka, Błachnio (Dziubak), T. Zackiewicz, Kazimierak, B. Zackiewicz (Michalec), Wasiulewski, Kwaśniak, Więckowski, Marcińczak, Górski, Wiśnioch (Bieńko).