Hat-trick mimo kontuzji

Opublikowano: 10 październik 2011, 08:25 Kategoria Sport
piłka nożnahutnik huta czechypuznówkaburza pilawawisła maciejowice

Nawet kontuzjowany Rafał Głąbicki dla Hutnika to skarb. Przekonali się o tym kibice podczas ostatniego meczu z ULKS Gołąbek w ramach 8. kolejki siedleckiej A-Klasy. Po warszawskiej stronie rozgrywek tego szczebla drużyny z powiatu garwolińskiego zanotowały zwycięstwo, remis i porażkę.

W meczu 7. kolejki najlepszy strzelec Hutnika został brutalnie potraktowany przez zawodników Błękitnych Stoczek. - Zwolniłem Rafała z zadań defensywnych. Jest to zawodnik, który stanowi ducha zespołu i jego obecność na boisku wpływa korzystnie na zespół. Grając ?stójkowego?, potrafił znaleźć się we właściwym miejscu, strzelając trzy bramki ? mówi Tomasz Barej, trener Hutnika.

Gospodarze już w pierwszej połowie strzelili trzy bramki. Po przerwie dołożyli tylko jedną. Trafień po stronie Hutnika powinno być znacznie więcej. ? Bramka dla rywali padła w dziwnej sytuacji. Zawodnik Gołąbka leżał na boisku. Moim zawodnicy stanęli, będąc przekonani, że rywale wybiją piłkę. Tak się jednak nie stało i goście z kontry zdobyli bramkę ? relacjonuje trener. Kilka minut później na boisku leżał zawodnik Hutnika. Jednak miejscowi zachowali się zgodnie z zasadą fair play i wybili piłkę na out.

Hutnik Huta Czechy ? ULKS Gołąbek 4:1
Bramki dla Hutnika: Arkadiusz Wardak, Rafał Głąbicki 3
Hutnik: P. Kardyka, Wardak, Sabała, Teperek, Trzciński, Kowalski, Z. Zalewski, R. Głąbicki (B. Głąbicki), Gawinek (Jeleń), Ściborowski (Bogdanowicz), Ł. Zalewski Łukasz (Mucha).

Wyniki i tabela siedleckiej A-Klasy

Z zerowym dorobkiem punktowym z Celestynowa wrócili zawodnicy Wisły Maciejowice. Do przerwy Kosynierzy, którzy wyjechali na mecz w zaledwie 12-osobowym składzie, przegrywali z Sokołem 0:1. W 61. minucie padła bramka na 2:0. Osiem minut później goście odpowiedzieli trafieniem Kamila Krupy.

W dalszej części spotkania Wisła była bliska wyrównania, zabrakło jednak precyzyjnego wykończenia akcji. Gospodarzom za to sprzyjało szczęście. W 79. minucie sędzina spotkania odgwizdała rzut karny po czystym wybiciu piłki spod nóg zawodnika Sokoła. Bramka z jedenastki ustaliła wynik meczu.

Sokół Celestynów ? Wisła Maciejowice 3:1
Bramka dla Wisły: Kamil Krupa
Wisła: Pracz, Majsterek, Sitnik, Kwiatkowski, Goliszewski, Jóźwik, Krupa, Opiekulski, Włodarczyk, Cyrta, Krogulec.

Od ligowego dna odbiła się KS Puznówka 96. Podopieczni Robert Rokickiego pokonali na wyjeździe Wisłę Dziecinów 3:1. Do przerwy był remis 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego po faulu zawodnika Puznówki. Goście wyrównali w 44. minucie.

Po przerwie zawodnicy z gminy Pilawa złapali wiatr w żagle, strzelając jeszcze dwie bramki, w tym jedną po skutecznym wykonaniu jedenastki.

Wisła Dziecinów ? Puznówka 1:3

Burza Pilawa zanotowała niespodziewany remis z niżej notowaną Watrą Mrozy. Dla podopiecznych był to trzeci remis w sezonie. Wcześniej, bo w środę podopieczni Artura Trzpila przegrali w Miętnem z liderem Gromem Lipowo 0:3. Było to zaległe spotkanie 6. kolejki.

Burza Pilawa ? Watra Mrozy 2:2
Bramki dla Burzy: Adrian Golewski, Robert Winek
Burza: M. Wilczek, Śledź, P. Piętka, Saganek, A. Piętka, Błachnio, Osiak, Dobrowolski, M. Piętka (S. Konarzewski), T. Trzeciak (Golewski), Winek (J. Konarzewski).