Szpital w GKS

Opublikowano: 10 październik 2011, 13:10 Kategoria Sport
piłka nożnawilga garwolinpromnik łaskarzew

Stratą trzech kontuzjowanych piłkarzy Wilga Garwolin okupiła wyjazdowy remis z Bobrem. Podział punktów w Tłuszczu przesunął GKS na drugie miejsce w tabeli. Trzecią porażkę z rzędu zanotował Promnik Łaskarzew.

Trener Jacek Paśnik jeszcze przed pierwszym gwizdkiem musiał zmierzyć się z problemem. Na rozgrzewce odnowił się uraz Piotra Pioruna, który leczył się od początku tygodnia. Z konieczności goście zgrali na jednego środkowego napastnika. W pierwszej połowie optyczną przewagę miał Bóbr, jednak to Wilga objęła prowadzenie. W 24. minucie jedenastkę wykorzystał Łukasz Korgul. Wcześniej zawodnik gospodarzy zagrywał piłkę ręką.

- Bramkę na 1:1 straciliśmy w 55. minucie po nieupilnowaniu rywala przez naszego bocznego pomocnika. Zawodnik Bobra uderzył chwilę po przyjęciu piłki ? relacjonuje Jacek Paśnik. Do końca meczu Wilga próbowała strzelić decydującą o zwycięstwie bramkę. Niestety nie udało się.

Spotkania z Bobrem nie będą dobrze wspominać Łukasz Korgul i Bartłomiej Sitarek. Obaj opuścili boisko po kontuzjach w wyniku brutalnych wejść przeciwników. Strzelca bramki może czekać nawet dwutygodniowa przerwa w grze po urazie stawu skokowego. Z kolei pomocnikowi Wilgi odnowiła się kontuzja kolana. Nie wiadomo co z Piotrem Piorunem. Trener Paśnik nie może skorzystać dodatkowo z Cezarego Jakubaszka. Bramkarz nie wrócił jeszcze do pełni sił po pozaboiskowym upadku. Poobijany po ostatnim spotkaniu jest Jakub Ochnik.

- Mamy istny szpital w drużynie. Przed meczem w Tłuszczu mieliśmy uważać na kartki, a tymczasem  może być tak, że nie będę mógł skorzystać z pięciu podstawowych zawodników ? kwituje szkoleniowiec GKS.

Bóbr Tłuszcz ? Wilga Garwolin 1:1
Bramka: Łukasz Korgul
Wilga: Nurzyński, Karol Zawadka, Grązka, Korgul (Mariusz Makulec), Trojanek, Baranowski (Goławski), Bogusz, Kamil Zawadka, Sitarek (Leszek), Ochnik, Kajtowski.

Siódmą w sezonie, a trzecią z rzędu, porażkę zanotował Promnik Łaskarzew. Tym razem lepszy okazał się Legion Warszawa. Bramkę dla podopiecznych Piotra Balińskiego zdobył Grzegorz Korycki.

Legion Warszawa - Promnik Łaskarzew 2:1
Bramka dla Promnika: Grzegorz Korycki
Promnik: Bieńko, Michalczyk, Opieka, Baca, Nwokocha, Kurach, Wójcik, Jankowski, Laskowiecki, Borkowski, Korycki.