Bardzo udane starty lekkoatletów Wilgi Garwolin

Opublikowano: 13 wrzesień 2017, 07:39 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoateltyka

W bardzo dobrych humorach z weekendowych zawodów w Olecku i Warszawie wracają młodzi lekkoatleci Wilgi Garwolin.

9 września w Olecku (warmińsko- mazurskie) odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce,  w których wystartowało ponad 600 młodych przedstawicieli „królowej sportu” wyłonionych z eliminacji wojewódzkich. W imprezie wzięli udział reprezentanci ponad 50 klubów z Mazowsza oraz województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi podopieczni trenera Stanisława Buszty z Wilgi Garwolin, którzy zdobyli jeden złoty i dwa srebrne medale oraz kilka punktowanych miejsc. Zwycięstwo w biegu na 2000m odniósł 15-letni  Adam Makulec (Gimnazjum Powiatowe Garwolin) , który uzyskał czas 6’17.35” i poprawił swój rekord życiowy aż o 33 sekundy! Jest to też nowy rekord powiatu w kategorii młodzików. Drugie miejsca zdobyli Julia Biernacka  w skoku w dal z wynikiem  5.06m (Gimnazjum nr 2 Garwolin) oraz wśród chłopców Bartosz Dębski  (Gimnazjum Wola Rębkowska) - również skok w dal - 5.59m i o 30 cm poprawiony rekord życiowy.

Na Mistrzostwa Polski Młodzików, zwane inaczej Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, awans uzyskali  Julia Biernacka i Adam Makulec. Zawody odbędą się w dniach 23-24 września w Białej Podlaskiej.

Natalia Przybysz z nowym rekordem powiatu

Na stadionie warszawskiego „Orła”  odbyły się 10 września zawody , rozgrywane w ramach Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej w których wystartowali lekkoatleci Wilgi Garwolin.

Doskonale wypadła w nich 16-letnia Natalia Przybysz, która w biegu na 800m zajęła II miejsce, a wynikiem 2 minuty 23.36 sekundy poprawiła  dotychczasowy rekord powiatu juniorek młodszych, który należał od 2014 roku do Katarzyny Szczegot – również Wilga Garwolin.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież