Lekkoatletyczne rekordy powiatu młodzieży Wilgi

Opublikowano: 31 lipiec 2017, 08:17 Kategoria Sport

Prawie 500 zawodników z całej Polski wzięło udział w zawodach kontrolnych na  stadionie AWF w Warszawie, które były ostatnim sprawdzianem przed Finałami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się już za kilka dni właśnie na tym obiekcie. Doskonale spisała się w nich młodzież garwolińskiej „Wilgi”, która uzyskała kilka wartościowych rezultatów.

15-letnia Julia Biernacka zajęła w skoku w dal drugie miejsce z doskonałym wynikiem 5 m 30 cm, co obecnie klasyfikuje ją na 3-4 miejscu w Polsce w kategorii młodziczek.  Wypełniła  tym samym normę na III klasę sportową i daje realną szansę awansu na Mistrzostwa Polski Młodziczek, które odbędą się we wrześniu w Białej Podlaskiej.

 

Biegaczki – Natalia Przybysz i Agata Szaniawska – ustanowiły rekordy powiatu w biegu na 2000 m – Natalia – czas – 7’04.14” rekord powiatu seniorek, a Agata – 7’26.24” rekord w kategorii młodziczek. Ponadto wieloboista – Paweł Mikulski ustanowił nową życiówkę w rzucie oszczepem (700 g) – 41.30 m – II miejsce i pchnął kulą 5-kg 11.59m.

- Natalia Przybysz na 3000m oraz Paweł Mikulski i Jakub Zadrożny reprezentować będą barwy klubu i naszego powiatu w finałach OOM – dodaje trener naszych lekkoatletów Stanisław Buszta.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież