Zwycięstwo i porażka w sparingach Wilgi

Opublikowano: 29 lipiec 2017, 20:06 Kategoria Sport
wilga garwolinnaprzód skórzec
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Wygrana 3:2 z Agape Białołęka i porażka 3:4 z Naprzodem Skórzec ? to bilans sparingów Wilgi Garwolin w tym tygodniu. Przed rozpoczęciem sezonu podopieczni Sergiusza Wiechowskiego zagrają jeszcze dwa mecze kontrolne.

W środę GKS pokonał w drugim meczu sparingowym tego lata Agape Białołęka (liga okręgowa) 3:2. Skutecznością błysnął Paweł Pyra, który w stolicy zdobył trzy gole. Dzisiaj w Miętnem przeciwnikiem Wilgi był beniaminek IV ligi Naprzód Skórzec.

GKS objął prowadzenie w 12. minucie gry. Piotr Talar wypuścił lewym skrzydłem Michała Kępkę, który nie miał problemów z wykończeniem kontry. W kolejnych minutach na bramkę Naprzodu uderzali m.in. bracia Zawadkowie, ale bramkarz ze Skórca był na posterunku. W 33. minucie Kępka trafił w poprzeczkę. Końcówka pierwszej połowy należała do gości spod Siedlec. Zagrożenie przyjezdni próbowali stwarzać po prostopadłych podaniach. Kilka z nich było celnych, a wychodzącego z bramki Daniela Fica ratowała nieskuteczność rywali. W 38. minucie Wildze udało się po raz drugi skontrować przeciwnika. Kępka wybiegł zza pleców obrońców do prostopadłej piłki, by po chwili popisać się podaniem piętką do wpadającego w pole karne Kamila Zawadki i było 2:0.

W przerwie trener Wiechowski dokonał czterech zmian w drużynie. Na boisku pojawili się juniorzy z rocznika 2000 oraz Robert Baczewski między słupkami. Trener bramkarzy już sześć minut po wznowieniu musiał wyciągać piłkę z siatki. Kontrę przeprowadzoną lewą stroną wykończył Dorian Zając. Po godzinie gry był remis. W polu karnym Patryk Dybcio sfaulował zawodnika Naprzodu, a skutecznym egzekutorem ?11? był Piotr Skóra.

Wilga szybko wróciła na prowadzenie. W 61. minucie Kamil Zawadka zagrał prostopadłą piłkę w pole karne. Jakub Szwed dołożył nogę do futbolówki, która przelobowała goalkeepera ze Skórca. W ostatnim kwadransie przewagę zyskali goście. Efektem były dwa trafienia. Najpierw, w 77. minucie, w kontrze do pustej bramki trafił Jakub Dołęga. Później wynik meczu ustalił Zając, którego idealnie obsłużył skrzydłowy. Oba zespoły spotkają się w ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu.

- Do momentu, kiedy graliśmy w miarę pierwszym składem, wyglądało to dobrze. Prowadziliśmy 2:0 i mogliśmy podwyższyć to prowadzenie. Przed młodymi zawodnikami dużo nauki, ale gdzie się mają uczyć, jak nie w sparingach. Pewnie w takim składzie nie wyjdziemy na mecz ligowy ? skomentował trener Wilgi.

W środę GKS zagra z IV-ligowym Huraganem Wołomin, a w sobotę, na zakończenie przygotowań z kolejnym ligowym rywalem Spartą Jazgarzew.

Wilga Garwolin ? Naprzód Skórzec 3:4 (2:0)
Bramki: 12` Michał Kępka (as. Piotr Talar), 38` Kamil Zawadka (as. Michał Kępka), 61` Jakub Szwed (as. Kamil Zawadka) ? 51`, 89` Dorian Zając, 59` Piotr Skóra (karny), 77` Jakub Dołęga
Wilga: Fic (46` Baczewski), Janisiewicz, Głowala, Karol Zawadka, Talar, Wiechowski, Rękawek, Macioszek, Pyra, Kępka, Kamil Zawadka oraz Szwed, Rękawek, Mazek, Dybcio.