Głowala czwarty na mistrzostwach Polski

Opublikowano: 25 lipiec 2017, 07:45 Kategoria Sport
GłowalaBusztabieganie

Na stadionie ?Zwierzynieckim? w Białymstoku odbyły się w ostatni weekend 93. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Warunki łatwe nie były. Robert Głowala, zawodnik Wilgi Garwolin, zajął 4. miejsce. To najlepszy wyniki w historii.

Do zawodów byli dopuszczeni zawodnicy, którzy posiadali I klasę sportową. Robert Głowala wystartował wraz z 19 konkurentami na dystansie 5 000 metrów. Bieg został rozegrany 22 lipca o godzinie 20.50, ale i tak, jak relacjonuje Robert, było duszno, z uwagi na wysoką temperaturę i dużą wilgotność powietrza. Od początku tempo dyktowali faworyci ? Kulka, Roszko i Zalewski, którzy uzyskali ponad 50 metrowa przewagę. - Nasz zawodnik biegł na dalszej pozycji, ale trzymał się własnego tempa - 2:50 na kilometr- i w drugiej połowie dystansu, przesunął się na czwartą pozycję którą utrzymał, mimo że rywale bardzo naciskali, do samego końca ? relacjonuje Stanisław Buszta, trener Wilgi Garwolin.

Bieg wygrał wielokrotny reprezentant Polski Krystian Zalewski ? KS ?Barnim? Goleniów, uzyskując czas 13:53:45. Uzyskany czas Roberta ? 14:13:02 - to oczywiście nowy rekord powiatu. - Czwarte miejsce jest też najwyższym w historii startów w Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Obecnie Robert przygotowuje się do startu na 10 km, w ulicznych mistrzostwach Polski w Gdańsku - dodaje Stanisław Buszta.