Triathlon: Ekiert i bracia Biernaccy najlepsi z powiatu

Opublikowano: 03 lipiec 2017, 09:43 Kategoria Sport
triathlon

107 zawodników wzięło udział w IV Triathlonie Garwolińskim, który odbył się w sobotę w Parku Wodnym Mamut i jego okolicach. Zawody wygrał Marcin Mazurek, trzecia na mecie była kobieta ? Natalia Krawczyk. Najlepszymi zawodnikami z powiatu garwolińskiego byli Łukasz Biernacki, Mariusz Ekiert i Tomasz Biernacki.

750 metrów do przepłynięcia, 20 km do przejechania rowerem i 5 km biegu. To dystanse, które musieli pokonać uczestnicy IV Triathlonu Garwolińskiego. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko zawodników z naszego powiatu. W sobotnie przedpołudnie na starcie zawodów w Parku Wodnym Mamut stanęło 107 zawodników, 104 ukończyło ukończyło triathlon.

Łatwo nie było. Mocne słońce, wysoka temperatura i wiatr nie ułatwiały zadania, ale to nie przeszkodziło zawodnikom w uzyskaniu najlepszych czasów.

Z pływaniem najlepiej poradziła sobie Natalia Krawczyk z Kalisza, która 750 metrów przepłynęła w 9 min. i 46 sekund. Zaraz za nią z wody wybiegł Marcin Mazurek z Lublina, który jako pierwszy ukończył wyścig rowerowy i prowadzenie utrzymał już do końca zawodów. Triathlon ukończył po 1 godzinie i 33 sekundach. Natalia Krawczyk, najlepsza wśród pań, była trzecia na mecie z czasem 1:04:45.

IV Triathlonie Garwoliński wzięło udział 15 zawodników z powiatu garwolińskiego. Najlepszym z nich był Łukasz Biernacki z czasem 1:09:29 ? 14. w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce wywalczył sobie, debiutujący w triathlonie, Mariusz Ekiert (1:15:59), a zaraz za nim na metę wbiegł Tomasz Biernacki (1:16:27). Niestety w tym roku nie wystartowała w zawodach żadna kobieta z powiatu garwolińskiego.

Imprezę organizuje Centrum Sportu i Kultury, Park Wodny ?Mamut?, Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie ?Horyzont? oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl.