Przełamanie Amura

Opublikowano: 04 październik 2011, 08:26 Kategoria Sport
piłka nożnaamur wilgasnajper sośninkaorzeł parysów

Pierwsze ligowe punkty zdobył Amur Wilga. Po trzy oczka sięgnął także Snajper Sośninka. Remis zanotował Orzeł Parysów. Wszystkie drużyny z powiatu garwolińskiego występujące w warszawskiej B-Klasie zapunktowały.

Wreszcie punkty zdobył Amur Wilga, który pokonał Sobienie Jeziory 3:1. Zaledwie 11-osobowy skład na mecz nie zwiastował ostatecznego wyjazdowego triumfu. Mimo problemów ze skompletowaniem ?11? Amur prowadził do przerwy. Strącenie piłki przez Przemysława Parola wykorzystał Michał Strzeżek. Asystent przy pierwszym trafieniu strzelił bramkę na 2:0 w 49. minucie gry. 10 minut później Przemysław Parol dostał prostopadłą piłkę, które wykorzystał podwyższając na 3:0.

Goście honorowego gola strzelili w 74. minucie po rzucie karnym. Chwilę później z konieczności (po kontuzji Lodowskiego) na boisku pojawił się Wojciech Parol. Leczący kontuzję pomocnik Amura został w końcówce sfaulowany, za co zawodnik gospodarzy został zobaczył czerwoną kartkę.

KS Sobienie ? Amur Wilga 1:3
Bramki: Strzeżek, Przemysław Parol 2
Amur: Strachota, Mateusz Głowala, Zagrodzki, Kwiatkowski, Marcin Głowala, Strzeżek, P. Parol, Lodowski (W. Parol), Cichecki, Kęsik, D. Pyrzanowski.

Problemy ze skompletowaniem składu miał także Snajper Sośninka. Do autobusu na mecz wyjazdowy do Warszawy wsiadło jedynie 11 zawodników. ? Zakładaliśmy, że jeśli nie przegramy tego meczu,to będzie sukces ? mówi Damian Richert, prezes Snajpera. W 30. minucie meczu pięknym uderzeniem w okienko bramki Kępki popisał się zawodnik Victorii II. Jeszcze przed przerwą wyrównał Karol Zowczak po dośrodkowaniu Cezarego Krawczyka.

- W drugiej połowie gospodarze opadli z sił. My zaczęliśmy lepiej grać, mieliśmy dwa słupki. W 60. minucie Karol Zowczak wybiegł przed obrońców do podania z lewej strony i pokonał bramkarza rywali ? relacjonuje prezes Snajpera. W końcówce zawodnicy z Sośninki skupiali się przede wszystkim na obronie.

Victoria II Zerzeń ? Snajper Sośninka 1:2
Bramki: Karol Zowczak 2
Snajper: Kępka, Długosz, Krawczyk, Wiśnioch, Wasilka, Richert, Ekert, A. Paszkowski, W. Paszkowski, Moczulski, K. Zowczak.

- To był wyrównany pojedynek ? stwierdził trener Orła Parysów Andrzej Mikulski po remisie z liderem KS Rzaktą. Prowadzenie objęli goście. Wyrównał Damian Piętka, który dobił własne uderzenie po odbiciu się piłki od poprzeczki.

Orzeł Parysów ? KS Rzakta 1:1
Bramka dla Orła: Damian Piętka
Orzeł: Ł. Kwiatkowski, Rękawek (L. Sionek), Antosiewicz (Nowosielski), Kielak, Robakowski, K. Kwiatkowski (Kondej), Serżysko, P. Anczarski I, D. Piętka, Zagańczyk, P. Anczarski II.