Wilga ponownie liderem

Opublikowano: 03 październik 2011, 14:18 Kategoria Sport
piłka nożnawilga garwolinpromnik łaskarzew

Po zwycięstwie nad Dolcanem II Ząbki Wilga Garwolin wróciła na fotel lidera warszawskiej okręgówki. Promnik po niewybaczalnych błędach w obronie przegrał z Mazurem II Karczew.

Trzy punkty GKS zapewnił Jacek Kajtowski, który w pierwszej połowie wykorzystał płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła Bartłomieja Szczęśniaka. ? Przed przerwą dwie dogodne sytuacje miał jeszcze Daniel Bogusz. Dolcan strzelał, ale niecelnie. W drugiej połowie goście stwarzali zagrożenie tylko po stałych fragmentach gry ? mówi Jacek Paśnik, trener Wilgi.

Dolcan II kończył mecz w dziewiątkę. Najpierw sędzia odesłał do szatni zawodnika z Ząbek za dwie żółte kartki. Druga czerwona kartka to efekt ataku na piłkarza Wilgi bez piłki. W meczu kontuzji nabawił się Piotr Piorun, którego występ w spotkaniu z Bobrem Tłuszcz stoi pod znakiem zapytania.

Wilga Garwolin ? Dolcan II Ząbki 1:0
Bramka Jacek Kajtowski
Wilga: Nurzyński, Ochnik, Karol Zawadka, Grązka, Mariusz Makulec, Baranowska (Leszek), Bogusz (Sitarek), Kamil Zawadka, Szczęśniak (Dróżdż), Piorun (Goławski), Kajtowski.

Katastrofalne błędy w obronie i na dodatek bramka samobójcza przyczyniły się do porażki Promnika Łaskarzewa z Mazurem II Karczew. Gospodarze prowadzili w 18. minucie. Podanie Dariusza Winka wykorzystał Krzysztof Jankowski. Dobra gra ŁKS nie przyniosła prowadzenia do przerwy. W 38. minucie nieatakowany przez rywali Tomasz Baca strzelił bramkę samobójczą.

- W drugiej połowie w pięć minut straciliśmy dwie bramki. Chłopcy walczyli. Daniel Paziewski strzelił na 2:3, ale w końcówce kolejny na babol w obronie i przegraliśmy ? relacjonuje Piotr Baliński, trener Promnika. ? Nie byliśmy zespołem słabszym od Mazura. Łatwość strzelania przez przeciwników bramek była niesłychana ? dodał.

Promnik Łaskarzew ? Mazur II Karczew 2:4
Bramki dla Promnika: Krzysztof Jankowski, Daniel Paziewski
Promnik: Bieńko, Michalczyk, Baca, Jankowski, Nwokocha, Winek, Laskowiecki, Wójcik (Paśnicki), Kurach (S. Brzostowski), Paziewski (Poświata), Korycki.