Piotr Grudzień brązowym medalistą Mistrzostw Świata

Opublikowano: 21 maj 2017, 21:05 Kategoria Sport
tenis stołowypiotr grudzień

Pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) Piotr Grudzień został brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Świata w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych. Tym samym 26-latek, trenujący na co dzień w Starcie Zielona Góra, ma w swoim dorobku komplet medali z najważniejszych imprez.

Mistrzostwa Świata rozgrywane były w tym roku w Bratysławie. Piotr Grudzień, grający w drużynie niezmiennie z Marcinem Skrzyneckim, zmagania na Słowacji rozpoczął od pojedynków grupowych. Polacy kolejno pokonali 2:0 Japończyków, ulegli 0:2 Węgrom oraz wygrali z Niemcami 2:0.

Ćwierćfinałowym rywalem biało-czerwonych byli Tajwańczycy, których nasi pokonali 2:0. Na drodze do wielkiego finału tenisistom z Zielonej Góry stanęli Ukraińcy. Wschodni sąsiedzi wygrali 2:0, by ostatecznie zająć drugie miejsce. Złoto wywalczyli zawodnicy Szwecji. Mecz o trzecie miejsce nie jest rozgrywany podczas MŚ.

Dla Piotr Grudnia brązowy medal tegorocznych Mistrzostw Świata jest trzecim w karierze na tym szczeblu. W 2010 roku w Korei Południowej duet Grudzień/Skrzynecki wywalczył złoto, cztery lata później w Chinach Polacy sięgnęli po srebro. 26-latek, pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) ma w dorobku także medal każdego koloru Mistrzostw Europy oraz cztery medale Igrzysk Paraolimpijskich (złoty, srebrny, dwa brązowe).

- Bardzo cieszymy sie z brązowego medalu na drużynowych mistrzostwach świata. Nie byliśmy na pewno faworytami do medalu, stad duże zadowolenie. Mieliśmy trudne pojedynki w tym turnieju, często bywało tak ze goniliśmy wynik i dopiero w ostatnim secie udało sie rozstrzygnąć gry na nasza korzyść. To ważne ze w tych trudnych momentach zachowaliśmy zimna głowę. Szansa wejścia do finału na pewno była, ale przed turniejem myślę, że brąz byśmy brali w ciemno ? przyznaje w rozmowie z nami Piotr Grudzień.

Brąz Drużynowych Mistrzostw Świata z Marcin Skrzynecki! 🇵🇱🏓💪✌️🤣 #ITTFParaWorlds #TableTennis #Happy