Dobry występ wieloboistów w Mistrzostwach Mazowsza

Opublikowano: 19 maj 2017, 21:00 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoateltyka

13 i 14 maja odbyły się na stadionie warszawskiego Orła Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w wielobojach lekkoatletycznych, w których wystartowało czterech zawodników Wilgi Garwolin.

Dobra, słoneczna pogoda, sprzyjała startującym  którzy ustanowili ?po drodze? wiele rekordów życiowych. W klasyfikacji młodzików zwyciężył podopieczny trenera Stanisława Buszty 15-letni Aleks Mazur, który w 5-boju uzyskał 2 215pkt ? wyniki:  110ppł ? 18.49s ? skok w dal ? 5.38m ? kula ? 9.27m ? skok wzwyż ? 143cm ? 1000m ? 3.17.83s. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega ? Bartosz Dębski ? 2020 pkt, a najlepszy rezultat uzyskał w skoku wzwyż 155 cm.

Juniorzy młodsi natomiast startowali  w 10-boju, który rozgrywany był w ciągu dwa dni. Paweł Mikulski zajął w Mistrzostwach Mazowsza III miejsce ? 4 851 pkt, a rekordy życiowe ustanowił m.in. w biegach na 110m ppł ? 16.89s -100m ? 12.56s i 400m ? 56,27s oraz w rzucie oszczepem ? 40.88m. O prawie 400 pkt poprawił natomiast swój rekord życiowy Jakub Zadrożny, który był czwarty z wynikiem ? 4.370 pkt . Szesnastoletni  wieloboista Wilgi najwięcej punktów zdobył w  biegach na 100m ? 12.33s, 110 ppł -17.90s  i 400m ? 56,65s , oraz w  skoku wzwyż ? 161 cm i  rzucie oszczepem ? 40,47cm.

Obaj nasi 10-boiści walczyli o minima na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży , na którą powołania otrzyma 20 najlepszych wieloboistów w kraju.

Równolegle do wielobojowych zmagań, odbyły się w również na stadionie Orła, zawody ?Światowy Dzień Młodzieży?, w których również wystąpili zawodnicy Wilgi. Juniorka młodsza Natalia Przybysz, która wystartowała w biegu na 800m, uzyskała b. dobry rezultat ? 2.24.05s. Wynik ten jest tylko o 0.04 sekundy gorszy od rekordu powiatu w tej kategorii wiekowej.

Startująca w rzucie dyskiem juniorka Katarzyna Salamończyk, wynikiem 32.18m sklasyfikowana została na III miejscu, natomiast junior młodszy Daniel Tokarski  był drugi  na 400m ppł ? 64.83s, a Arkadiusz Barcikowski w biegu na 800m ustanowił nowy rekord życiowy ? 2.06.25s.