Hokeiści Piątki na siódmym miejscu w Polsce

Opublikowano: 18 maj 2017, 07:39 Kategoria Sport
unihokejpiątka

W Elblągu, w dniach 12-14 maja, odbyła się Ogólnopolska Spartakiada Dzieci i Młodzieży w unihokeja. W zawodach uczestniczyli najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki z całej Polski w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W sumie to rywalizacji przystąpiło 90 szkół. W kategorii chłopców szkół podstawowych w tych zawodach uczestniczył mistrz powiatu garwolińskiego, mistrz regionu siedleckiego i wicemistrz Mazowsza SP 5 Garwolin.

W eliminacjach SP 5 Garwolin trafił na mistrza województwa małopolskiego SP Ludzmierz, mistrza wojwództwa podlaskiego SP Goniądz i wicemistrza województwa zachodnio-pomorskiego SP Wierzchowo.

Wynik w grupie:

SP 5 Garwolin - SP Ludzmierz     2 - 2

SP 5 Garwolin - SP Wierzchowo 2 - 2

SP 5 Garwolin - SP Goniądz        2 - 1

Rezultaty te dały sportowcom z Piątki awans do najlepszej ósemki w kraju. W następnym meczu z mistrzem woj. łódzkiego SP Łęki Szlacheckie przegrali wysoko 1-7. Następnie przegrali z mistrzem woj. opolskiego SP Lasowice 1-2 i w walce o VII pozycję wygrali z SP Płoskinią mistrzem woj. warmińsko-mazurskiego.

Mistrzem Polski w kategorii szkół podstawowych został mistrz woj. podkarpackiego SP 4 Sanok. Najlepsi zawodnicy Piątki to Dawid Gronau, Kacper Piętka, Patryk Makulski i Adam Skoczylas.

Tabela spartakiady

I m. SP 4 Sanok

II m. SP Łęki Szlacheckie

III m. SP Ludzmierz

IV m. SP Chudek

V m. SP Przykona

VI m. SP Lasowice

VII m. SP 5 Garwolin

VIII m. SP Płoskinia

IX m SP trumiejki

X m. SP 48 Gdynia

XI m. SP Wierzchowo

XII m. SP Subkowy

XIII m. SP Sandomierz

XIV m. SP Goniądz

XV m. Żabi Róg

XVI m. SP Orzysz

Na zdjęciu reprezentacja Piątki. Stoją od lewej: trener drużyny Bogdan Brzeźnicki, Maciej Wawer, Adam Skoczylas, Patryk Makulski i Michał Witak. Klęczą od lewej: Dawid Gronau, Kacper Piętka, Marcin Jaroń i Patryk Jedynak.

mat. pras./opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież