Biegiem i na rowerze. Zwycięzca z Ostrowca Świętokrzyskiego

Opublikowano: 05 maj 2017, 13:57 Kategoria Sport
duathlonCSiK

39 osób wystartowało w tegorocznego edycji Duathlonu Garwolińskiego ?Strefa 2017?. Pierwszy na mecie był Jan Popławski z Ostrowca Świętokrzyskiego. Najlepszym zawodnikiem z Garwolina był Michał Łubian. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Baszta.

Garwoliński Duathlon ?Strefa 2017? odbył się 30 kwietnia w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz integracja miłośników jazdy na rowerze oraz biegania.

W sportowej rywalizacji wzięło udział 39 zawodników, w tym 13 osób z powiatu garwolińskiego i 6 kobiet. Niektórzy na zawody do Garwolina jechali aż z Rzeszowa. Do przebiegnięcia było w sumie 7,5 km ? najpierw 5 km, a na koniec 2,5 km. Trasa rowerowa to blisko 20 km. Niska temperatura i silny wiatr nieułatwiany zadania zawodnikom. Limit czasu na pokonanie całego dystansu to 2 godziny, ale najlepszy zawodnik potrzebował dokładnie 1 godziny i 9 sekund. Zwycięzcą II Duathlonu Garwolińskiego został Jan Popławski z Ostrowca Świętokrzyskiego. Drugie miejsce zajął Sebastian Węgliński z Mińska Mazowieckiego, a trzecie ? Paweł Grabarski z Warszawy.

Wśród pań najlepsza była Magdalena Baszta z miejscowości Wypędy. Na drugim miejscu uplasowała się Agata Zboina z Borowia, a na trzecim ? Karolina Kochaniec-Matuszak z Lublina.

Najlepszym zawodnikiem reprezentującym powiat garwoliński był Michał Łubian ( 5. miejsce). Na 9. miejscu zakończył zawody Mariusz Ekiert z Garwolina, a na 10. Patryk Brzozowski z Parysowa.

Organizatorami Duathlonu Garwolińskiego są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Stowarzyszenie ?Truchtacz.pl? oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie ?Horyzont?.