Dwa medale biegaczy w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Opublikowano: 04 maj 2017, 08:01 Kategoria Sport
lekkoatletykabieganie

W Ciechanowie odbyły się w arcytrudnych warunkach atmosferycznych (padający deszcz, zimny wiatr  i ogromne błoto na trasie), Mazowieckie Finały Igrzysk w biegach na przełaj.

W imprezie wystartowali reprezentanci 42 powiatów z województwa mazowieckiego. Do zawodów zostali dopuszczeni  najlepsi w poszczególnych rocznikach: -  z igrzysk powiatowych  10, a następnie regionalnych po  12 zawodników . Łącznie w 10 biegach, wystartowało około 800 młodych zawodników.

W imprezie wzięła również udział nieliczna, 11 osobowa, reprezentacja naszego powiatu, która spisała się na miarę swoich możliwości. Srebrny medal, po szalonym pościgu z szóstego miejsca, zdobyła Agata Szaniawska z Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie, w biegu na 1000m klas pierwszych. Bardzo dobrze pobiegła również Natalia Przybysz z III klasy gimnazjum w Uninie, która także z dalszej pozycji, wywalczyła medal III miejsce.

Bliski zdobycia medalu był także  uczeń klasy I Gimnazjum Powiatowego z Garwolina Adam Makulec. Adam  dopiero na bardzo błotnistym odcinku finiszowym, na którym cudem obronił się przed upadkiem, stracił  trzecie i ostatecznie zajął nagradzane pamiątkowym dyplomem, wysokie, piąte miejsce. Pozostali reprezentanci wywalczyli miejsca poza pierwszą dziesiątką. Obecnie czekają gimnazjalistów zawody powiatowe w lekkiej atletyce (Garwolin -12 maja), a następnie regionalne (Siedlce ? 23 maja).

Na zdjęciu od lewej: A. Szaniawska, A. Makulec, N. Przybysz