Wilga traci punkty w końcówce

Opublikowano: 28 wrzesień 2011, 21:44 Kategoria Sport
piłka nożnawilga garwolinpromnik łaskarzew

Dwóch minut zabrakło zawodnikom Wilgi Garwolin do wyjazdowej wygranej z Sokołem Serock. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Minimalną porażkę zanotował Promnik Łaskarzew, który nie dał rady Gwardii Warszawa.

Do Serocka na mecz z Sokołem nie pojechało dwóch podstawowych zawodników GKS. Łukasza Korgula na środku obrony zastąpił Arkadiusz Zalewski, a napastnika Jacka Kajtowskiego ?eksperymentalnie? Piotrek Baranowski, nominalny pomocnik.

W bezbramkowej pierwsze połowie Wilga grała ospale i niezdecydowanie. ? Przez 35 minuty graliśmy słabo. Później zastosowaliśmy pressing na połowie rywala i było trochę lepiej ? mówi Jacek Paśnik, trener Wilgi.

Dobrze goście prezentowali się także na początku drugiej połowy. W 60. minucie to jednak gospodarze objęli prowadzenie. Zawodnik Sokoła trafił do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego. 15 minut później bramkę ?stadiony świata? zdobył Daniel Bogusz. Pomocnik GKS popisał się atomowym uderzeniem z 35 metrów.

Wilga grała do końca i przyniosło to efekt w 90. minucie gry. Wrzutkę z bloku defensywnego GKS przeciął główką Jakub Ochnik i zdobył prowadzenie dla przyjezdnych. Niestety w kolejnej akcji podobne zagranie zastosowali gospodarze. Niezdecydowanie bramkarza i obrońców Wilgi wykorzystał napastnik z Serocka, który został sfaulowany. Po skutecznie wykonanym rzucie karny ustalono wynik na 2:2.

Zdanie trenera Paśnika kluczowa dla losów spotkania była pierwsza połowa meczu, w której Wilga nie potrafiła przejąć inicjatywy. Po wyjazdowym remisie Wilga straciła fotel lidera na rzecz Józefovii Józefów.

Sokół Serock - Wilga Garwolin 2:2
Bramki dla Wilgi: Daniel Bogusz, Jakub Ochnik
Wilga: Nurzyński, Karol Zawadka, Grązka, Zalewski, Mariusz Makulec, Trojanek (Dróżdż), Kamil Zawadka, Bogusz, Ochnik, Piorun, Baranowski (Goławski).

W spotkaniu w Warszawie Promnik przegrał jedną bramką z Gwardią. ? Mecz był wyrównany. W 100-procentowych sytuacjach był remis 2:2. Bramkę straciliśmy w 82. minucie ? mówi Piotr Baliński, trener Promnika.

Po stracie bramki goście z Łaskarzewa musieli się odkryć w obronie. To spowodowało, po kontrze gospodarzy, konieczność faulu w polu karnym. Jedenastkę wykonywaną przez zawodnika Gwardii obronił jednak Michał Bieńko. Do bramki Gwardii dwukrotnie mógł trafić Daniel Paziewski. Do Warszawy nie wyjechał Nigeryjczyk Nwokocha.

Gwardia Warszawa ? Promnik Łaskarzew 1:0
Promnik: Bieńko, Michalczyk, Opieka, Baca, Borkowski (Wolski), Winek, Jankowski, Wójcik, Kurach, Korycki, Paziewski.