Robert Głowala akademickim wicemistrzem Polski!

Opublikowano: 29 marzec 2017, 16:35 Kategoria Sport
robert głowalawilga garwolinemilia mazekmateusz kondejlekkoatletyka

Akademicki Związek Sportowy przy Politechnice Łódzkiej, był organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w biegach na przełaj . W mistrzostwach, które odbyły się  26 marca, wzięło udział ponad  500 studentek i studentów, którzy reprezentowali 46 wyższych uczelni z całej Polski.

Organizatorzy przygotowali dla każdej z kategorii dwie trasy, krótszą i dłuższą, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Prowadzona też była drużynowa punktacja wszystkich uczelni oraz punktacja w poszczególnych typach szkół. Aby punktować, należało wystawić do zawodów przynajmniej pięciu startujących. Nie zabrakło w tym gronie zawodników Wilgi Garwolin, którzy są studentami.

Należy nadmienić, że wszyscy oni punktowali dla swoich uczelni. I tak Emilia Mazek reprezentowała SGGW w Warszawie, Mateusz Kondej AWF Warszawa, a Robert Głowala Politechnikę Łódzką. Robert odniósł w tej imprezie życiowy sukces. Na dystansie 9 kilometrów zdobył srebrny medal i tytuł Akademickiego Wicemistrza Polski. Zwyciężył na tym dystansie Marek Kowalski ? Uniwersytet Gdański, który na Mistrzostwach Polski Seniorów w Jeleniej Górze zdobył drugie miejsce.

Nasz biegacz stracił do zwycięzcy tylko 15 sekund i uzyskał czas 28 minut i 16 sekund. - Po 3 kilometrach byłem na czwartej pozycji i czułem już zmęczenie, ale gdy zobaczyłem że dwóch zawodników jest w moim zasięgu przyspieszyłem i na ósmym kilometrze byłem już drugi. Z Markiem Kowalskim nie miałem szans, więc jestem bardzo z tego startu zadowolony. Zdobyłem łącznie 4 medale: srebrny indywidualnie open, złoty indywidualnie i złoty drużynowo wśród uczelni technicznych oraz złoty drużynowo w kategorii open. Obecnie czeka mnie start w Mistrzostwach Polski Seniorów  na 10 000 metrów w Rybniku. Zawody odbędę się już niedługo, bo 29 kwietnia, a będzie to mój pierwszy tegoroczny start na bieżni ? powiedział nasz zawodnik.

Należy tutaj dodać, że Emilia Mazek  zajęła wśród 120 startujących pań, 36 miejsce  na 6 km i bardzo ?pomogła? swojej uczelni w zdobyciu  IV miejsca w punktacji drużynowej. Bardzo dobrze spisał się również Mateusz Kondej, który w biegu na 4 i pół kilometra był szósty, a w klasyfikacji AWF sklasyfikowany został na pierwszym miejscu.

zdjęcie główne ? R. Głowala (pierwszy od lewej)