Medale w deszczowych Mistrzostwach Mazowsza

Opublikowano: 21 marzec 2017, 07:11 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka

W fatalnych warunkach atmosferycznych 18 marca odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w biegach na przełaj. Zawody odbyły się na tzw. ?Górkach Szymona? w Piasecznie, gdyż organizatorem imprezy  był KS ?Kondycja? Piaseczno.

Wiatr i padający zimny deszcz oraz liczne piaszczyste podbiegi spowodowały, że tworzyły się ogromne różnice pomiędzy zwycięzcami, a resztą stawki. W tymi arcytrudnymi warunkami  doskonale poradziła sobie piątka młodych podopiecznych trenera Stanisława Buszty, z których czworo zdobyło  medale.

W biegu na 2 km młodziczek brązowy medal wywalczyła czternastoletnia Agata Szaniawska, która zadebiutowała w tej kategorii wiekowej. ?Brąz? również przypadł a udziale juniorce młodszej, Natalii Przybysz, która startowała na dystansie 1 kilometra. Doskonale również wypadł start na 3 km, debiutującego w barwach Wilgi  młodzika Adama Makulca, który bardzo dobrze rozłożył siły i na ostatnich metrach wywalczył II miejsce.

Na tym samym dystansie, ale w kategorii juniorów młodszych, wystartował Arkadiusz Barcikowski. Już na pierwszym podbiegu dołączył do dwójki biegaczy AKL Ursynów i wspólnie wywalczyli dużą przewagę, której nie oddali do końca tego trudnego biegu , w którym  Arek wywalczył medal brązowy.

W podobnych warunkach odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Polski Weteranów  w Golubiu Dobrzyniu, w których  na niemal górzystych trasach, bardzo dobrze wypadł reprezentant Wilgi Robert Świecak (kategoria 35-40 lat), który zajął  w biegu na 10 km trzecie miejsce ? czas Roberta 34 minuty i 42 sekundy.