Szczęśliwe remisy

Opublikowano: 19 wrzesień 2011, 12:30 Kategoria Sport
wilga garwolinpromnik łaskarzewwilga garwolinzryw soboleworzeł unin

Trzem drużynom występującym w ligach okręgowych udało się strzelić bramki w doliczonym czasie gry. Dzięki temu remisem zakończyły się mecze Wilgi Garwolin, Wilgi Miastków ze Zrywem Sobolew i Orła Unin. Wysoką porażkę zanotowały drużyny Promnika Łaskarzew i Sępa Żelechów.

W spotkaniu przeciwko Wildze Garwolin trener rezerw Mazura Karczew wystawił czterech zawodników pierwszego zespołu, który występuje w III lidze. ? Mecz był toczony w szybkim tempie. W niczym nie ustępowaliśmy przeciwnikom. W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę w środku pola, czego efektem była bramka dla Mazura ? mówi Waldemar Mrugała, prezes Wilgi.

Po stracie bramki zawodnicy GKS ruszyli do obrabiania strat. Wyrównanie padło dopiero w 92. minucie meczu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową na bramkę zamienił Karol Zawadka.

Mazur II Karczew - Wilga Garwolin 1:1
Bramka dla Wilgi: Karol Zawadka
Wilga: Nurzyński, Grązka (Karol Zawadka), Zalewski, Korgul, Trojanek, Dróżdż (Leszek), Kamil Zawadka, Bogusz (Goławski), Baranowski, Ochnik (Szczęśniak), Piorun.

- Rywal był o dwie klasy lepszy od nas ? przyznał trener Promnika Piotr Baliński po przegranym meczu z Józefovią Józefów 0:6. Wynik mógłby być inny gdyby przy stanie 0:0 Dariusz Winek trafił do bramki gości. ? Dobrze graliśmy tylko pierwsze 15 minut. Po stracie pierwszego gola z chłopaków zeszło powietrze ? komentuje szkoleniowiec ŁKS.

Do przerwy przyjezdni prowadzili już 3:0. Dwie pierwsze bramki gospodarze stracili po błędach obrony i młodego bramkarza, który debiutował w pierwszym składzie. ? Józefovia jest lepsza od Wilgi Garwolin i to bardziej tą drużynę typuje do awansu ? dodał na zakończenie Piotr Baliński.

Promnik Łaskarzew ? Józefovia Józefów 0:6
Promnik: Kowalczyk, Nwokocha, Opieka, S. Brzostowski, Baca, Jankowski, Kurach (Michalczyk), Winek, Wójcik (Laskowiecki), Poświata, Korycki.

Wyniki i tabela warszawskiej Ligi Okręgowej

W drugim meczu sezonu Wildze Miastków zwycięstwo wymyka się w ostatnich minutach meczu. Po 53. minutach gospodarze prowadzili z faworyzowanym Zrywem Sobolew 2:0. Bramkę strzelił Paweł Cichecki, dwie minuty wcześniej na listę strzelców wpisał się Karol Bogusz.

W końcówce trener gospodarzy Paweł Kowalski przeprowadził dwie zmiany. Sędzia skrupulatnie doliczył minuty do regulaminowych 90. Wtedy do bramki Wilgi trafił Michał Wiśnioch (6. trafienie w sezonie), a cztery minuty później do wyrównania doprowadził Tomasz Marcińczak.

Wilga Miastków ? Zryw Sobolew 2:2
Bramki: Karol Bogusz, Karol Cichecki ? Michał Wiśnioch, Tomasz Marcińczak

Ospale spotkanie w Małkini rozpoczęli zawodnicy Orła Unin. Efektem były dwie stracone bramki ? w 6. i 22. minucie. ? W 32. minucie Andrzej Brych zagrał dobrą piłkę do Jarosława Duchny, który przebiegł kilkadziesiąt metrów i strzelił po długim rogu ? relacjonuje Cezary Wągrodzki, trener Orła.

W drugiej części gry gospodarze, którzy grali bardzo ostro, skupili się niemal wyłącznie na obronie. Próby wyprowadzenia kontry kończyły się fiaskiem na 30 metrze przed bramką Jarosława Paśnika. Goście uparcie dążyli do wyrównania. Ta sztuka udała się w 92. minucie. Wrzutkę Cezarego Jóźwickiego na bramkę głową zamienił Andrzej Brych.

MKS Małkinia ? Orzeł Unin 2:2
Bramki dla Orła: Jarosław Duchna, Andrzej Brych
Orzeł: Paśnik, Mikulski, Szczepański, A. Brych, Gazda (Kisiel), Pałyska (Wągrodzki), Piesio, P. Brych, Ł. Ziółek, Duchna (D. Przybysz), Jóźwicki.

Dorobku punktowego nie powiększyli zawodnicy Sępa Żelechów. Na trudny terenie w Mińsku Mazowieckim podopieczni Roberta Barańskiego przegrali z Mazovią 0:4.

Mazovia Mińsk Mazowiecki ? Sęp Żelechów 4:0