Porażka i zwycięstwo siatkarzy SPS

Opublikowano: 21 listopad 2016, 08:07 Kategoria Sport
siatkówka4cvmdkbks iproart team

Dwa mecze ze stołecznymi zespołami, w odstępstwie niespełna 24 godzin, rozegrali w weekend zawodnicy SPS Bell 4CV Garwolin. Bilans na zero. Podopieczni Jakuba Sokołowskiego przegrali z MKS MDK 1:3 (-22, -20, 16, -21) oraz pokonali BKS iProArt Team 3:1.

Sobotni mecz z MDK był dopiero drugim starciem w sezonie dla garwolińskich siatkarzy. Rywal to pretendent do wygrania nie tylko mistrzostw Polski juniorów, ale i seniorskiej III ligi.

Początek spotkania potwierdzał te słowa. Stołeczni zawodnicy odrzucili miejscowych od siatki i czujnie stawiali skuteczny blok. Przełomowym momentem seta był środek partii. Z remisu 14:14 goście uzyskali dwupunktową przewagę, którą w końcówce udało się powiększyć.

Skuteczną grę gospodarze zaprezentowali na początku drugiej części gry. Niestety koncentracji starczyło jedynie do stanu 10:7. Proste błędy pod siatką i dobra gra przeciwników w obronie sprawiły, że po chwili na tablicy wyników widniał wynik 12:14. W drugiej części seta siatkarze MDK brylowali w polu zagrywki i pewnie wygrali do 20.

Trzeci set był najlepszym w wykonaniu miejscowych. Lepiej funkcjonowało przyjęcie zagrywki, czego efektem był skuteczny pierwszy atak. Przewaga osiągnięta na początku partii (11:9) w kolejnych akcjach urosła ostatecznie do dziewięciu oczek (25:16).

Kibice zgromadzeni w hali przy Żwirki i Wigury liczyli na piąty set. Przez długie fragmenty seta nic tego nie zapowiadało. Rozpędzeni gości punktowali blokiem i osiągnęli przewagę 20:18, a później 24:21. Gospodarzom udało się obronić trzy kolejne piłki meczowe. Najpierw skuteczną ?czapą? popisał się duet Poreda/Wilki, a później w aut zaatakował gracz MDK. Niestety dla miejscowych, w grze na przewagi lepsi byli goście.

- Graliśmy przez cały mecz z równym przeciwnikiem. Robiliśmy dużo własnych błędów, które pozwalały rywalom na uzyskanie przewagi. Zabrakło nam dzisiaj niewiele, bo liczyliśmy na przynajmniej jeden punkt ? przyznał po meczu trener SPS Jakub Sokołowski.

W lepszych nastrojach zawodnicy z Garwolina zakończyli niedzielny mecz z BKS iProArt Team. W Warszawie SPS pokonał beniaminka 3:1.

SPS Bell 4CV Garwolin ? MKS MDK Warszawa 1:3 (-22, -20, 16, -21)

4CV: Grabowski, Skrajny, Rosłaniec, Zawisza, Wilki, Poreda, Ozimek/Chruściel (libero) ? Kisiel, Norek.