Wilga wygrywa i zalicza rekordową jesień

Opublikowano: 19 listopad 2016, 15:41 Kategoria Sport
wilga garwolinks raszyn

Wyjazdowym zwycięstwem 2:1 (1:1) Wilga Garwolin zakończyła rundę jesienną IV-ligowych zmagań. Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego osiągnęli rekordowy wynik na półmetku rozgrywek od czasu awansu GKS w 2012 roku.

Wilga bardzo liczyła na dzisiejszą wygraną w Raszynie. Komplet punktów dawał zespołowi z Garwolina 30 punktów po rundzie jesiennej i spokojne przygotowania do gier rewanżowych.

Mecz rozpoczął się pod dyktando gości. Piłkarze Wilgi byli stroną dominującą. Przełożyło się to na dwie dogodne okazje pod bramką gospodarzy. Pierwsza próba Piotra Talara minimalnie minęła okienko. W 21. minucie przy strzale Pawła Pyra futbolówka zatrzepotała w siatce. Po podaniu Arkadiusza Zalewskiego skrzydłowy wbiegł w pole karne, położył bramkarza i dał Wildze prowadzenie.

Po półgodzinnym okresie przewagi przyjezdnych, do głosu doszli miejscowi. Drużynie z Raszyna udało się wyrównać po akcji z 41. minuty Defensorzy Wilgi nie zdołali wybić piłki po dośrodkowaniu z bocznego sektora i w zamieszaniu podbramkowym padł gol na 1:1.

Po zmianie stron kibice oglądali bardziej otwarty mecz. Obie ?11? stworzyły po kilka dogodnych okazji na zdobycie drugiego trafienia. Po stronie Wilgi bliscy powodzenia byli Michał Kępka, dwukrotnie Filip Gac oraz Zalewski. Dwa razy GKS przed stratą bramki ratował Daniel Fic, który wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z rywalem oraz odbił mocny strzał z główki.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, instynkt strzelecki po raz kolejny w tej rundzie nie zawiódł Michała Kępki. Napastnik wykorzystał podanie ze skrzydła i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza z Raszyna. Po bramce sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry trzy minuty, w których gospodarze domagali się rzutu karnego. Bezskutecznie.

Wilga z dorobkiem 30 punktów zdobytymi w 18 meczach zajmie na półmetku sezonu 9. miejsce. To rekordowy wynik GKS po rundzie jesiennej od czasu awansu w 2012 roku, biorąc pod uwagę zarówno sumę jak i średnią punktów na mecz. - Szacun dla chłopaków za kapitalną robotę w tej rundzie. Tylko my wiemy, ile to zdrowia i wysiłku kosztowało. Chylę przed nimi czoła, że stanęli na wysokości zadania. 30 punktów daje nam nie tylko dobre miejsce na koniec rundy, ale i spokojną zimę ? ocenia trener Sergiusz Wiechowski.

Teraz przed zawodnikami Wilgi dwutygodniowe roztrenowanie zakończone udziałem w charytatywnym turnieju w Łaskarzewie na początku grudnia.

KS Raszyn ? Wilga Garwolin 1:2 (0:1)
Bramki dla Wilgi: 21` Paweł Pyra (as. Arkadiusz Zalewski), 90` Michał Kępka (as. Robert Kwiatkowski)
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Korgul, Gac, Pyra (90` Masny), Godlewski (84` Macioszek), Zalewski, Papiernik (65` Majsterek), Talar, Wiśnioch (57` Kępka).