Lekkoatleci Dwójki z brązowym medalem igrzysk mazowieckich

Opublikowano: 10 listopad 2016, 14:30 Kategoria Sport
lekkoatletykazsp 2 garwolinuninżelechów

W Ostrołęce odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Po brązowy medal sięgnęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

W mieście nad Narwią rywalizowali uczniowie z najlepszych szkół wyłonionych w regionalnych eliminacjach zawodów. W gronie chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych trzecie miejsce w sztafecie 10x1000 m zajęli uczniowie garwolińskiego ZSP nr 2.

Lekkoatleci Dwójki uzyskali łączny czas 35 minut i 6 sekund. 38 sekund wcześniej na metę wbiegli zawodnicy I LO z Płońska. Rywalizację wygrali uczniowie ZS w Mińsku Mazowieckim (34:17). Sportowcy, prowadzeni przez Dariusza Lodowskiego, wystąpili w składzie: Arkadiusz Barcikowski, Bartłomiej Budner, Adrian Gasek, Mateusz Gora, Bartłomiej Kisiel, Michał Kocot, Bartłomiej Konopacki, Paweł Mikulski, Daniel Tokarski, Patryk Kowalski.

Podczas zawodów w Ostrołęce startowali także inni przedstawiciele powiatu garwolińskiego. 11. miejsce zajęli gimnazjaliści z Żelechowa (10x1000 m). Na takiej samej pozycji w rywalizacji dziewcząt uplasowały się uczennice z Gimnazjum w Uninie. Drużyna SP z Żelechowa zajęła piąte miejsce.